Dom i Wnętrze

Pergola ogrodowa – najlepszy sposób na cień w trakcie lata

Wypoczynek w ogrodzie latem to świetny sposób na relaks czy wspólne spędzanie czasu z rodziną – otoczenie zielni oraz świeże powietrze pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Chcąc zagwarantować sobie odpoczynek na najwyższym poziomie warto pomyśleć zarówno o nowoczesnych meblach ogrodowych, jak i metodach na zadaszenie miejsca wypoczynkowego. Do niedawna stosowane parasole zastępowane są pergolami ogrodowymi. Czy taka konstrukcja przypadnie nam do gustu?

Nowoczesne pergole ogrodowe

Pergola ogrodowa to nic innego jak stabilna konstrukcja, która może być ustawiona przy ścianie budynku, jak również w centralnym punkcie ogrodu. Zadaniem pergoli jest przede wszystkim zadaszenie miejsca wypoczynkowego i ochrona użytkowników przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Projektanci pergoli dbają o to, aby ich wygląd podnosił estetykę otoczenia i aby pergole były wspaniałą ozdobą.

Jak konstruowane są pergole?

Pergole wznoszone są na konstrukcjach z profili aluminiowych malowanych proszkowo. Taka struktura zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji ukryty jest system odprowadzania wody, a sama pergola może oprzeć się silnym podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. W zależności od modelu dach tarasoli może być wykonany z aluminiowych lameli lub też tkaniny techniczne. Lamele obracają się wokół własnej osi o 135 stopni, a użytkownik sam decyduje, jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę. Lamele w pozycji zamkniętej powodują, że dach staje się całkowicie wodoodporny. Sterowanie lamelami odbywa się automatycznie, za pomocą dedykowanego pilota.

Dzięki tarasoli każde popołudnie i wieczór na tarasie czy w ogrodzie staną się jeszcze przyjemniejsze. Funkcjonalna tarasola pozwoli cieszyć się latem bez względu na pogodę. Wiele z dostępnych modeli można uzupełnić o ściany boczne lub tez oświetlenie.

Previous post

Meble modułowe z technorattanu

Next post

Rossignol Experience 88 HD - kilka słów o wyjątkowej narcie