Dom i Wnętrze

Ekologiczne meble do ogrodu

Coraz świadomiej dokonujemy decyzji zakupowych. Chcąc żyć w harmonii ze środowiskiem naturalnym kupujemy warzywa i owoce z ekologicznych upraw, unikamy sztucznie przetworzonej żywności oraz produktów z konserwantami. Czy wiesz, że wybierając meble ogrodowe również możesz dołożyć swoją cegiełkę do ochrony planety? Jakie meble okażą się nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również ekologiczne? Sprawdź!

Technorattan do nowoczesnego ogrodu

Technorattan cieszy się ogromną popularnością wśród właścicieli ogrodów i balkonów. Syntetyczne tworzywo ma szereg zalet – jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, nie wymaga konserwacji  i zabezpieczania poza sezonem. Co ważne, syntetyczny rattan jest również materiałem przyjaznym środowisku. Podczas jego produkcji i użytkowania nie uwalniają się żadne toksyczne związki. Materiał wyróżnia się nieprzeciętnie długą żywotnością (technorattanowe meble mogą służyć nawet przez 20 lat), po której mogą być poddane recyklingowi.

Rattan dla fanów czystej natury

Bardziej niż nowoczesne aranżacje cenisz naturalne, sielskie aranżacje? W takim razie z pewnością zainteresują Cię meble i dodatki wykonane z rattanu – egzotycznego surowca pozyskiwanego z niezwykle elastycznych, giętkich pni palm rotangowych. Meble wyplatane z pędów w słonecznym, jasnym kolorze od kilku sezonów są niezwykle popularne nie tylko w ogrodach, ale również urządzonych ze smakiem wnętrzach. Kupując meble z rattanu, lepiej nie zdawać się na przypadek. Aby mieć pewność, że materiał,  z którego wypleciony jest nowy kosz czy fotele pochodzi z ekologicznych źródeł, kupuj meble od sprawdzonych producentów. Na polskim rynku znajdziesz stylowe, ręcznie wyplatane meble i dodatki wyprodukowane  z rattanu pochodzącego z indonezyjskich plantacji zrównoważonego rozwoju. Modne, wysokiej jakości i, co najważniejsze, przyjazne planecie meble kupisz na stronie vimine.pl.

Previous post

Bardzo ważne okno balkonowe

Next post

Dlaczego warto postawić na grille lawowe?