Dom i Wnętrze

Designerskie meble ogrodowe

Dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe to podstawowy element wyposażenia ogrodu czy tarasu – nie ma co do tego wątpliwości. Obecnie meble ogrodowe oferowane są przez najlepszych producentów w Polsce. Co mogą nam zaproponować projektanci i czym nas zaskoczą?

Wybierz meble ogrodowe z trwałych tworzyw

Decydując się na meble ogrodowe przede wszystkim powinniśmy być świadomi, jak ważne są trwale materiały. Meble ogrodowe wykonane z tworzyw niskiej jakości bardzo szybko zaczną się koślawić, będą podatne na uszkodzenia mechaniczne, utratę koloru. Meble ogrodowe pochodzące od najlepszych producentów wykonywane są z materiałów odpornych zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i ścieranie czy zmienne warunki atmosferyczne. Zastosowanie takich tworzyw jak technorattan pozwoliło zaproponować klientom produkty pełnowartościowe, trwałe i eleganckie.

Meble ogrodowe z technorattanu są jednymi z najchętniej wybieranych – zewnętrzna plecionka technorattanowa wygląda identycznie jak naturalny rotang, nie chłonie brudu, jest odporna na działanie silnego promieniowania słonecznego. Stelaż mebli tworzony jest z aluminium malowanego proszkowo. Meble ogrodowe technorattanowe sprawdzą się w każdej przestrzeni: na balkonie, tarasie czy w ogrodzie wśród drzew.

Alternatywą mogą być meble ogrodowe modułowe – w takich kolekcjach elementy możemy łączyć ze sobą tworząc obszerną sofę narożną.

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe?

Po udanym sezonie letnim warto zastanowić się jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę. Najlepszym rozwiązaniem są dzisiaj pokrowce na meble ogrodowe – tworzone są one z tkanin poliestrowych o gęstym splocie, przez co są odporne na ścieranie, wnikanie brudu. Pokrowce ogrodowe posiadają wygodne ściągacze, dzięki którym jeszcze lepiej dopasujemy tkaninę do kształtu mebla.

Previous post

Jak kupować polisę ubezpieczeniową?

Next post

Kuchnia z ladą i jej zalety