Dom i Wnętrze

Jak podnieść nasz poziom komfortu na tarasie?

Czy wiesz, że taras może stać się letnim przedłużeniem naszego salonu w domu? Wystarczy kilka elementów, aby zwykły taras zmienić nie do poznania! Wśród chętnie stosowanych rozwiązań coraz częściej wymienia się tarasole ogrodowe. Czym są i czy możemy zamontować je na naszym tarasie?

Nowoczesne zadaszenia tarasu

Tarasola to nic innego jak innowacyjne zadaszenia tarasu, które mogą być również wykorzystywane w ogrodach, jak konstrukcje wolnostojące. Tarasola pozwoli nam cieszyć się bliskością natury i świeżym powietrzem podczas odpoczynku na tarasie, bez obawy o silne promieniowanie słoneczne. Zadaniem tarasoli jest gwarantowanie cienia w miejscu wypoczynkowym. To jednak tylko jedna z wielu zalet tego rozwiązania.

Tarasole pozwolą na podniesienie funkcjonalności każdego tarasu. Ten rodzaj zadaszenia możemy regulować i sami decydować o tym, ile światła wpada na taras. Dzięki ruchomym dachom możemy całkowicie odsłonić miejsce wypoczynkowe lub zakryć je przed promieniami słonecznymi czy niespodziewanym deszczem. W zależności od modelu dach tarasoli może być wykonany z tkaniny technicznej pokrytej poliuretanem lub z lister aluminiowych. Oba rozwiązania tworzą zwartą strukturę, nie nagrzewają się, przez co w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód.

Jak zbudowana jest tarasola?

Zadaszenia tarasu wznoszone są na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Takie rozwiązanie sprawia, że konstrukcja jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Kolor konstrukcji wybiera kupujący z szerokiego wachlarza barw. Konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, aby opierać się silnym podmuchom wiatru. Dachy mogą być sterowane na dwa sposoby: manualnie lub automatycznie, za pomocą dedykowanego pilota.

Previous post

Nowoczesny komplet kawowy do ogrodu

Next post

Fotel wiszący – doskonały pomysł na odpoczynek na tarasie