Dom i Wnętrze

Piękne meble idealne na balkon

Nie musimy być posiadaczami wielkich tarasów czy przydomowych ogrodów, aby móc cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Wystarczy kilka mebli ogrodowych, aby zwykły balkon zmienić w miejsce wyjątkowe, z którego chętnie będzie korzystać każdy z domowników. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się komfortem?

Piękne meble: krzesła balkonowe i niewielkie stoliczki kawowe

Na małych balkonach musimy z dużą uwagą dobierać meble i dodatki. Niewielka przestrzeń musi zostać zaaranżowana z głową, by poruszanie się po niej nie było później problemem. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się krzesła balkonowe oparte na aluminiowych, lekkich stelażach. Malowanie proszkowe sprawia, że taki mebel zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Siedziska i oparcia tworzone są z interesujących tworzyw: liny polipropylenowej lub też siatki polietylenowej. Zapewniają one stabilne podparcie dla kręgosłupa.

Niewielki stolik kawowy to świetne rozwiązanie na balkon – małe rozmiary pozwolą zachować przestrzeń otoczenia. Na blatach stolików kawowych bez trudu zmieścimy filiżanki z kawą, ulubioną książkę, gazetę czy komputer przenośny.

Aby zagwarantować sobie prywatność możemy pomyśleć o tym, aby balkon przysłonić licznymi roślinami kwitnącymi. Stworzą one wokół nas piękny, zielony mur, przez który nie prześlizgnie się żadne ciekawskie spojrzenie.

Ochrona przed silnym słońcem

Również podczas odpoczynku na balkonie powinniśmy pamiętać, że ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV. Dzięki nowoczesnym parasolom słonecznym zapewnimy sobie i bliskim komfortowy cień nawet w najbardziej upalny dzień. Wybierając parasol ogrodowy zwracajmy uwagę przede wszystkim na rodzaj i wielkość czaszy – wśród licznych modeli znajdziemy parasole z czaszami okrągłymi, prostokątnymi, kwadratowymi. Czasze odchylane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach, co znacząco poprawia komfort użytkowania.

Previous post

Przydatne maty

Next post

Planujemy styl skandynawski w salonie