Dom i Wnętrze

Planujemy styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie i w innych pomieszczeniach mieszkalnych cieszy się bardzo dużą popularnością od wielu lat. Pomimo tego, że z założenia jest to styl chłodny, zimny cieszy się on ogromnym zaufaniem wśród ludzi rozkochanych w tej skandynawskiej bieli.

Biały styl skandynawski w salonie

Styl skandynawski w salonie to przede wszystkim baza w postaci koloru białego w różnych odcieniach. Ten akcent może pojawiać się na ścianach, a nawet na podłogach chociażby pod postacią białego chodnika lub dywanu z długim włosiem. Nie oznacza to jednak, że tej bieli nie można przełamać innym, kolorowym akcentem jak chociażby naturalnym kolorem drewna lub szarością. Takie akcenty kolorystyczne są bardzo popularne i bardzo często można je spotkać wśród propozycji znanych architektów w salonie.

Odmiany chłodnego stylu

Jak to zawsze bywa styl skandynawski w salonie na przestrzeni lat zaczął już ewoluować i trochę się zmieniać. Czysty styl skandynawski w salonie będzie bazował na wspomnianej już bieli z domieszką innych kolorów. Jednak musimy zdecydować się, czy jednak będzie to styl skandynawski – gustawiański, w wersji folk, new nordic, dark nordic, scandi chic? Zapoznając się z możliwościami jakie stawia przed nami ten chłodny, ale bardzo klimatyczny styl, warto zapoznać się z jego odmianami i sprawdzić, które z nich będą nam najbardziej odpowiadały. Wtedy na pewno z rozmysłem uda nam się tak urządzić swój salon, że będzie to idealne miejsce do odpoczynku po całym dniu w pracy i wypełnianiu innych obowiązków. 

Previous post

Piękne meble idealne na balkon

Next post

Smartwatchh Google Pay