Zdrowie i Uroda

Rossignol Experience 88 HD – kilka słów o wyjątkowej narcie

Poprzedni sezon narciarski (2017/2018) był dla projektantów marki Rossignol wyjątkowym. Nie dość, że po raz kolejny zaliczyli oni sukces w dziedzinie projektowania i produkcji nart, to jeszcze stworzyli model Rossignol Experience 88 HD, który z biegiem kolejnych miesięcy stale ewoluował. Poniżej kilka słów na jego temat.

Głośny protoplasta do twardych nawierzchni

Choć narty Rossignol Experience 88 HD mają znacznie bardziej freeride’owy charakter, to jednak ich protoplasta (z charakterystycznymi pogrubieniami pod wiązaniami) był przeznaczony do bardziej uporządkowanych i twardych tras. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, warto przeanalizować sytuację z wcześniejszego sezonu, w którym Klienci byli zainteresowani przede wszystkim nartami do takiej właśnie nawierzchni.

Tak jak wspomniane to było wcześniej, Rossignol Experience 88 HD miał swój początek na twardych trasach. Nic w tym dziwnego, skoro zdecydowana większość nabywców odeszła od trudnej jazdy po sypkim terenie, szukając rozwiązań prostszych i bardziej praktycznych. Zwłaszcza, że już od kilku lat widać było tendencję podziału, pomiędzy typowymi miłośnikami freeride i pasjonatami bezpiecznej, przewidywalnej jazdy.

Jazda bez wysiłku

Cechą szczególną narty Rossignol Experience 88 HD jest wysoki komfort jazdy bezpośrednio na krawędzi. Być może właśnie dlatego wielu pasjonatów carvingu uważa, że nie ma lepszej narty do tego typu jazdy. Testerzy wielokrotnie podkreślali, że jazda na krawędzi narty odbywała się bez żadnego wysiłku ze strony narciarza.

Oczywiście zjawisko to miało swoje odzwierciedlenie również w stabilizacji jazdy i zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i równowagi. Tak skonstruowana narta przeszła więc pewną metamorfozę od platformy do jazdy po twardym gruncie, do narty zapewniającej stabilność nawet przy największych i najbardziej szalonych wyczynach.

Kilka słów o drganiach

Istotną kwestią jest tu również sposób tłumienia drgań, który w narcie Rossignol’a jest procesem niezwykle wydajnym i skutecznym. Nic w tym dziwnego, skoro mamy tu do czynienia z nowatorskim, węglowo – bazaltowym rusztowaniem. Takie połączenie – choć oryginalne – było od lat testowane przez Rossignol’a a narty Rossignol Experience 88 HD są owocem tych testów.

Podsumowując, produkt ten spełnia wszystkie wymagania stawiane przez miłośników jazdy carvingowej. Warto podkreślić niezwykłą dynamikę tych nart, połączoną z wysoką stabilnością i wygodą jazdy. Jednym słowem jest to rozwiązanie optymalne dla osób, które szukają mocnych wrażeń na stoku

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty rossignol

Previous post

Pergola ogrodowa – najlepszy sposób na cień w trakcie lata

Next post

Ochrona budynku przed zanieczyszczeniami oddala w czasie konieczność remontu