Ciekawe

Ochrona budynku przed zanieczyszczeniami oddala w czasie konieczność remontu

Utrzymanie budynku w czystości jest ważne nie tylko dla zdrowia domowników ale przede wszystkim dla trwałości materiałów budowlanych, termoregulacji budynku, oraz prewencji uszkodzeń.

 

Te trzy czynniki są bardzo ważne w kontekście długiej eksploatacji budynku bez konieczności napraw. Regularne czyszczenie dachów elewacji okien, mycie kostki brukowej strzyżenie trawnika usuwanie zabrudzeń organicznych z posesji wiążą się z utrzymaniem budynku w dobrym stanie.

Podkreślamy, że bliskość zieleni – na przykład budynek obsadzony wokół drzewami lub tujami – może zaszkodzić elewacji i mocno ją zazielenić. W przypadku za duża ilość drzew rośnie w bardzo blisko muru mech może pojawiać się na ścianie już po roku czy dwóch latach od wybudowania domu, albo od przemycia ścian. Niestety nie możemy zapobiegać temu zjawisku. Nie istnieją bowiem środki impregnujące do ścian które zapobiegają porastaniu roślinności. Najlepszym na to sposobem jest zbudowanie odpowiednio odpornego tynku. Im droższy tym lepszy.

Co ciekawe sprawa inaczej ma się w ochronie elewacji przeciwko graffiti. Można bowiem zastosować środki ochronne które chronią budynek przed różnego rodzaju farbami. Farba w sprayu wtedy nie przylega do budynku, albo jest zmywane razem z powłoką ochronną co znacznie ułatwia pracę podczas mycia.

 

Najbardziej niebezpiecznym elementem zaniedbanej elewacji jest przedostawanie się roślinności w głąb ściany. W takim przypadku możliwe będzie skuwanie tynków, co jest zarówno kosztowne jaki czasochłonne. Dlatego Zalecamy państwu regularne czyszczenie powierzchni, zanim problem się namnoży (mówiąc dosłownie w kontekście mchów, glonów i porostów).

Specjalistyczne czyszczenie powierzchni można zlecić w firmie SCO CLEAN UP działającej na obszarze całej Polski.

 

Previous post

Rossignol Experience 88 HD - kilka słów o wyjątkowej narcie

Next post

Fotobudka - podstawowa gra każdej firmy organizującej eventy