Zdrowie i Uroda

Laserowe odmładzanie twarzy – co warto wiedzieć?

 Laserowe odmładzanie twarzy może zastąpić zabiegi z użyciem igły czy skalpela. Sprawdź, na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek.

Laserowe odmładzanie twarzy – co warto wiedzieć o najpopularniejszym zabiegu medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna ma na celu skuteczną redukcję niedoskonałości urody przy zachowaniu minimalnej inwazyjności. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów bez skalpela jest laserowe odmładzanie twarzy, które w wielu przypadkach może zastąpić zabiegi chirurgiczne. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Co to jest laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który odbywa się przy pomocy wiązki światła o określonej długości fali. Do tego celu służą różnego rodzaju lasery, przede wszystkim lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Działanie laserowych zabiegów odmładzających opiera się na stymulacji skóry do podjęcia samodzielnych procesów regeneracyjnych – produkcji nowych komórek i wytwarzania większej ilości kolagenu. 

Laser ablacyjny działa poprzez uszkadzanie wierzchniej warstwy skóry i w ten sposób pobudza ją do odbudowy. Laser nieablacyjny, taki jak Alma Harmony Clear Lift, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie umożliwia odmładzanie laserowe bez naruszania ciągłości naskórka – wiązka lasera od razu dociera do głębokich warstw skóry i tam inicjuje przebudowę. Zabiegi laserowe przeznaczone są dla osób w różnym wieku, o różnej karnacji i z różnymi problemami skórnymi.

Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek?

Zabieg laserowego odmładzania twarzy wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Wizytę poprzedza konsultacja wstępna, której celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań. Zabieg nie powoduje dyskomfortu, nie wymaga znieczulenia, ponieważ skóra cały czas chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Jednorazowa wizyta trwa od 20 do 30 minut. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Specjaliści zalecają od 4 do 6 laseroterapii w odstępach kilkutygodniowych.

Działanie lasera frakcyjnego polega na frakcjonowaniu, czyli wywoływaniu mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser przenika przez naskórek i, w przypadku trybu nieablacyjnego, nie przerywa jego ciągłości. Termiczne zmiany wprowadzone zostają w kolumnowych odcinkach skóry, w efekcie czego procesy regeneracyjne przebiegają szybko i sprawnie. Komórki „naprawcze” napływają z bardzo bliskiej odległości z okalającej „kolumnę” zdrowej tkanki, a sam zabieg nie pozostawia widocznych podrażnień. Skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia intensywnej odnowy.

Odmładzanie twarzy laserem – efekty

Odmładzanie twarzy laserem frakcyjnym nieablacyjnym to procedura stworzona z myślą o osobach, które chcą uniknąć inwazyjnych zabiegów, a pragną cieszyć się efektami profesjonalnego liftingu. Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg zgodny z naturą skóry – stymuluje kolagen i pobudza samoodnowę skóry. W związku z tym jego efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas.

Rezultaty, jakich możesz spodziewać się po liftingu laserowym to m.in.:

  • spłycenie drobnych zmarszczek na całej twarzy, również w tak delikatnych miejscach, jak powieki czy kąciki oczu,
  • likwidacja sińców i worków pod oczami,
  • zmniejszenie wiotkości skóry,
  • poprawa napięcia skóry twarzy,
  • zwężenie rozszerzonych porów,
  • redukcja przebarwień wywołanych wiekiem oraz ekspozycją na słońce,
  • redukcja blizn potrądzikowych,
  • odświeżenie poszarzałej cery.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous post

Poleasingowe i używane wywrotki na sprzedaż

Next post

Kto może skorzystać na ISO 9001?