Technologia

Kto może skorzystać na ISO 9001?

Certyfikacja ISO 9001 nie należy do obowiązkowych. Jednak można o tym pomyśleć, ponieważ poznać można normy dotyczące systemu zarządzania jakością mające zastosowanie w każdej organizacji. Bez względu na to, z jaką firmą ma się do czynienia – dużą, małą, średnią..

Kto powinien pomyśleć o procesie wdrożenia ISO 9001?

Certyfikat ISO 9001 może przydać się wielu firmom. W szczególności powinny jednak o tym pomyśleć tacy przedsiębiorcy, którzy:

  • chcą udowodnić, że posiadają wystarczającą zdolność do dostarczania produktów i usług, jakie są w stanie spełniać wymagania stawiane przez klientów, dopasowane do obowiązujących norm prawnych i regulacyjnych,
  • dążą do tego, aby móc w lepszy sposób zadowolić swoich klientów, oferując im system wysokiej jakości, pozwalający na połączenie z wysoce wyspecjalizowanymi procesami ułatwiającymi m.in. codzienne wykonywanie obowiązków.

Warunek transakcji biznesowych

Niektórzy z pobłażaniem traktują to, co mówi ISO 9001. Niekiedy zostają oni jednak postawieni przed faktem dokonanym, ponieważ posiadanie certyfikatu jest konieczne do nawiązania nowych transakcji biznesowych. Nie tylko, jeżeli mowa jest o krajowym rynku lokalnym. Wdrażanie ISO 9001 Łódź pozwala znaleźć się na liście dostawców międzynarodowych. W szczególności ten fakt powinny uwzględnić małe oraz średnie przedsiębiorstwa, które uważają, że nie mają szans na to, aby konkurować z wielkimi korporacjami. Ich szanse są duże – jeżeli jednak do procesu certyfikacyjnego podejdą w odpowiedni sposób. 

ISO 9001 może stać się furtką do tego, aby rozpocząć eksport na rynek Unii Europejskiej, oferujący przedsiębiorcom zupełnie nowe możliwości. 

Popularna norma na świecie

Uważa się, że norma ISO 9001 należy do tych najbardziej popularnych, jeżeli chodzi o te międzynarodowe dokumenty. Został przeprowadzony przegląd ISO, który pokazał, że na koniec 2014 r. 1 138 155 organizacji na świecie miało wdrożone certyfikowane systemy zarządzania jakością zgodne z ISO 9001. A liczba ta wciąż rośnie. 

Skoro więc inne firmy mają taki certyfikat, to dlaczego by nie pomyśleć o tym, aby zorganizować pierwszy i kolejny audyt ISO 9001. Może mu przewodniczyć firma DJB doradztwo, która ma doświadczenie w tego typu tematach. To dzięki nim będzie można wdrożyć ogólnodostępne normy, kóre pokażą takżę to, że firma może być zdecydowanie lepiej zarządzana. Z normy ISO 9001 korzystają m.in. branże: medyczne, samorządy lokalne, motoryzacyjne. Previous post

Laserowe odmładzanie twarzy – co warto wiedzieć?

Next post

Okna do domu energooszczędnego – na co zwrócić uwagę?