Dom i Wnętrze

Okna do domu energooszczędnego – na co zwrócić uwagę?

Osoby stawiające swoje własne cztery ściany coraz częściej decydują się na nieduże domy energooszczędne lub pasywne. Budynki zaprojektowane w innowacyjnej technologii nie generują wysokich kosztów utrzymania, są przyjazne planecie i portfelowi. Aby budynek spełniał normy innowacyjnego budownictwa energooszczędnego, musi zostać wyposażony w specjalne okna i drzwi. Czym charakteryzują się okna do domu energooszczędnego? Sprawdź nasze rady!

Solidne, szczelne, trwałe: okna do domu energooszczędnego

Okna do domu energooszczędnego powinny charakteryzować się bardzo niskim współczynnikiem Uw, czyli przenikalności cieplnej. Zasada jest prosta: im niższy jest współczynnik, tym bardziej szczelne jest okno. Wartość parametru nie może w tym przypadku przekraczać 0,8 W/(m2K). Najlepsi producenci idą o krok dalej: oferują okna o Uw na poziomie 0,6 W/(m2K). Starannie zaprojektowane i wyprodukowane okna są szczelną barierą dla ogrzanego wewnątrz domu powietrza i chłodnych podmuchów dochodzących z zewnątrz.

Nie bez znaczenia jest rozmieszczenie okien. W budynkach energooszczędnych okna warto umieścić głównie od strony południowej. Dzięki takiemu układowi do wnętrz będzie wpadało maksimum światła słonecznego – naturalnej energii ocieplającej dom.

Okna panoramiczne w domu energooszczędnym? Dlaczego nie!

Nie musisz wybierać między modnym designem a ekologicznością i niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Czołowi producenci okien oferują szeroki wybór modeli pasywnych. Nowoczesne metody produkcji i wykorzystanie odpowiednich materiałów pozwalają tworzyć wielkoformatowe okna w technologii energooszczędnej.

 

Previous post

Kto może skorzystać na ISO 9001?

Next post

Maty antywibracyjne i ich zalety