Dom i Wnętrze

Meble modułowe z technorattanu

Taras czy ogród to najlepsze miejsce do odpoczynku i regeneracji sił po długim tygodniu pracy. Poprzez kilka prostych kroków możliwe jest stworzenie nietuzinkowej przestrzeni wypoczynkowej, w której każdy z domowników może spędzać czas tak, jak tylko chce. Poprzez wybór pięknych mebli i dodatków stworzymy wspaniały, letni salon pod chmurką, co pozwoli nam korzystać ze wspaniałej pogody. Od czego zacząć aranżowanie tarasu lub ogrodu?

Funkcjonalność i wygoda

W przydomowej strefie wypoczynkowej powinniśmy stawiać przede wszystkim na wysoką trwałość. Meble i dodatki powinny być zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, silnym słońcem, wnikaniem brudu. Zastosowanie tworzyw syntetycznych o podwyższonej odporności jest zasadne i pozwoli na znaczne wydłużenie żywotności mebli ogrodowych, parasoli. Dobrym pomysłem może być również zaopatrzenie się w profesjonalne pokrowce ogrodowe na meble, parasole czy grille. Przewiewne i lekkie tkaniny pozwolą ochronić te elementy w czasie dłużej nieobecności w domu czy w czasie jesieni.

Różnorodność aranżacji z meblami modułowymi

Modułowe meble technorattanowe to jedna z ciekawszych propozycji – lekkie meble technorattanowe oparto na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zabezpieczenie tworzywa przed wilgocią i pojawianiem się rdzy. Lekkie aluminium wpłynęło także na finalną wagę mebla. Kolekcje modułowe składają się z elementów takich jak sofy dwuosobowe i trzyosobowe – kiedy tylko przychodzi ochota możemy je łączyć, tworząc obszerną sofę narożną. W ten prosty sposób stale możemy na nowo kreować wygląd tarasu czy ogrodu. Uzupełnieniem dla strefy komfortu może być parasol ogrodowy, którego zadaniem będzie przede wszystkim ochrona przed silnym promieniowaniem UV.

Previous post

Miejsce idealne na odpoczynek – czyli jak się zrelaksować przez jeden weekend

Next post

Pergola ogrodowa – najlepszy sposób na cień w trakcie lata