Dom i Wnętrze

Ogród z perspektywy

Najczęściej patrzymy na nasz ogród z bliska. Przypatrując się poszczególnym rabatkom czy oczkom wodnym. Niekiedy interesuje nas tylko jeden widok, na przykład ten, który oglądamy z tarasu. Czasami jednak warto spojrzeć na ogród z pewnego oddalenia i z dystansu. Jak spogląda się na miejsce, które widzimy pierwszy raz. Czy nas zaskoczy? Czy nas zaintryguje?

Spojrzenie z zewnątrz

Wracając z pracy, można na chwilę zatrzymać się i popatrzeć na nasz dom z ogrodem inaczej niż zwykle. Potraktować go jako kompozycję. Czy na pewno jest dookreślona? Może przydałyby się jakieś zmiany. Na pustym tarasie warto ustawić piękne meble ogrodowe, które stworzą niewerbalne zaproszenie do bycia w przyjemnej strefie domowo-ogrodowej.

Stare drzewa okalające trawnik to świetne miejsce do zrobienia tam leśnego zakątka. Zaniedbany trawnik można by zamienić w śliczną łąkę kwietną. Te pomysły narodzą się same, gdy spojrzymy na najbliższą przestrzeń przez chwilę z dystansem i na spokojnie.

Meblowanie swojego miejsca na świecie

Kanapa do ogrodu, fotele i stół, hamak – te przedmioty umeblują nasz ogród i odmienią życiową perspektywę. Rzeczy mają swoje ukryte sensy i znaczenia. Odkrywamy je na wiele sposobów, również w naszych ogrodach. Kiedy wygodnie umeblujemy nie tylko salon, ale też prywatny fragment świata zewnętrznego – to zaczniemy żyć milej i radośniej. Spojrzymy na wiele spraw z innej perspektywy, leżąc sobie na wygodnej sofie pod parasolem.

Świat wewnętrzny i zewnętrzny

Nasze codzienne życie toczy się na granicy domu i ogrodu, czyli wnętrz i zewnętrzności. Dalej powstaje jeszcze jedna granica: ogród i rozpościerający się za jego granicami świat. W jaki sposób je połączyć, ale też oddzielić? Przecież nie chcemy naszego azylu otwierać na wszystko, co niesie zewnętrzność. Trzeba dobrać odpowiedni rodzaj ogrodzenia.

Previous post

Misja: pokój nastolatka

Next post

Fotobudka - idealna nie tylko na przyjęcie weselne