Dom i Wnętrze

Ogrodowy staw

Woda jako element dekoracyjny naszej przestrzeni. Oczywiście staw, który stworzymy w ogrodzie doskonale spełni funkcje estetyczną. Ale przecież nie tylko. Nad wodą można też wspaniale się zrelaksować. Nawet niewielki staw w ogrodzie wygląda efektownie i wpływa pozytywnie na nasze życie ogrodowe. Na nasze samopoczucie.

Kamień naturalny

Staw można skomponować z kamieniem naturalnym. Na przykład z gnejsem. Stworzymy wówczas naturalnie prezentujący się zakątek. Pięknie ozdobią go też otoczaki w różnych kolorach. Wspaniale, jeśli mamy tyle miejsca, że tuż obok stawu możemy zrobić nawierzchnię utwardzoną z dużych kawałków kamienia naturalnego. Umożliwi nam to wypoczynek tuż nad wodą.

Wystarczy ustawić tam technorattanowe meble ogrodowe. W ten sposób stworzymy romantyczny zakątek nad stawem. Urodę tego miejsca dopełnimy dobrze dobranymi roślinami.

Nad brzegiem stawu

Pierwiosnek japoński to roślina, która pięknie udekoruje nam brzeg stawu. Wygląda lekko i subtelnie. Dobrze znosi wilgoć w glebie. Odpowiednie do tej strefy będą też bodziszki, krwawnice pospolite, liliowce. Te ostatnie będą zachwycać kolorami przez długi czas. Ich białe, żółte, czerwono-brązowe kwiaty utrzymują się do późnego lata. Do tego mają piękne liście. Wyglądają po prostu bajkowo.

W tej strefie sprawdzi się także klon palmowy oraz kalina. Z jednej strony zaprowadzą nas nad staw, a z drugiej strony stworzą płynne przejście do kolejnych stref ogrodu.

W wodzie

Strefa przybrzeżna może harmonijnie przechodzić w strefę bagienną. Rośliny z obu części tworzą wtedy spójną kompozycję. Z obsadzaniem samego stawu nie można przesadzać, żeby flora nie zdominowała naszego zbiornika. Rośliny, które przyjmą się w strefie bagiennej jak i w samym stawie to na przykład: grzybienie, rozpław sercowaty, pałka drobna.

 

Previous post

Grunt to rodzinka

Next post

Zestaw do keratynowego prostowania włosów - encanto sklep