Dom i Wnętrze

Domy szkieletowe – projekty budynków ekologicznych i ekonomicznych

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym są domy szkieletowe – projekty w pełni potwierdzają ten fakt. Wśród propozycji budowlanych znaleźć można rozwiązania parterowe, piętrowe, a także z użytkowym poddaszem, dzięki czemu wybór optymalnej alternatywy nie stanowi żadnego problemu.

Ekologiczny dom na lata

W zamyśle inwestorów budynek mieszkalny powinien służyć przez długie lata – to fakt niepodważalny. Do niedawna panowało przekonanie, że warunek ten spełniają wyłącznie budynki murowane, wiadomo jednak, że równie trwałe i wytrzymałe są domy szkieletowe – projekty potwierdzają ten fakt.
Jak wiadomo, podstawą architektoniczną w tym przypadku jest drewniany szkielet, wykonywany z półfabrykatów, montowany na fundamencie. W tym momencie warto dodać, że budynki drewniane są znacznie lżejsze, dzięki czemu nie wymagają tak mocnych fundamentów jak murowane.

Ekologiczne budowanie, czyli dom z drewna

Równie ważne okazują się czynniki ekologiczne i ekonomiczne, którymi odznaczają się domy szkieletowe – projekty potwierdzają, że drewniane budynki mieszkalno-użytkowe nie wymagają dodatkowego ocieplenia, a co ważniejsze, zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza, niwelując tym samym ewentualne wystąpienie wilgoci lub zagrzybienia.
Doskonałym potwierdzeniem powyższej tezy są informacje zawarte w zasobach witryny mawit.com.pl.
Można więc stwierdzić, że idealną propozycją dla osób żyjących w zgodzie z naturą i jednocześnie zwracających uwagę na aspekty stricte ekonomiczne, są domy szkieletowe – projekty szczegółowo przedstawiają poszczególne etapy budowy, łącznie z rozwiązaniem finalnym, czyli drewnianym budynkiem mieszkalnym.
Godny podkreślenia jest także fakt, że budowa domów z drewna wiąże się ze znacznie mniejszym nakładem finansowym, a co ważniejsze, realizacja przedsięwzięcia trwa znacznie krócej – budynek w stanie deweloperskim może powstać nawet w ciągu dwóch miesięcy.

Previous post

Idealne meble na taras – co wybrać?

Next post

Wyjątkowy hotel blisko lotniska Okęcie