Dom i Wnętrze

Czy projekty domów tanich w budowie znajdziemy w sieci?

Wybudowanie domu to nie lada wyczyn – Polacy jednak marzą o własnym domu jednorodzinnym i w związku z tą inwestycją zaciągają olbrzymie kredyty. Dzisiaj nie musimy jednak budować domu murowanego i kilka lat czekać na to, aby w nim zamieszkać. Interesująca alternatywą są domy drewniane budowane w konstrukcji szkieletowej. Moda na ten rodzaj budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii.

Projekty domów tanich w budowie na wyciągnięcie ręki!

Decyzja o budowie domu drewnianego zapada zazwyczaj po stworzeniu kosztorysu oraz porównania tego, ile kosztuje taki dom i analogicznie: dom murowany. Koszty są o ok. 35% niższe, dlatego tak wiele osób jest dzisiaj za budową domu w konstrukcji szkieletowej. Skąd wziąć projekty domów tanich w budowie? Znajdziemy je w firmach budowlanych, które kompleksowo zajmują się swoimi klientami. Przeglądając katalogi z pewnością natkniemy się na domy parterowe oraz piętrowe. Szczególnie chętnie wybierane są te pierwsze, gdyż dają możliwość zaaranżowania poddasza na kilka sypialni. Na parterze znajduje się najczęściej przestronny salon z kuchnią oraz jadalnią. Projektanci zadbali o to, aby w domu nie brakowało naturalnego światła i aby było naprawdę komfortowo i wygodnie.

Sama budowa domu drewnianego nie wymaga oczekiwania na ładną pogodę – zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że dom może być budowany praktycznie o każdej porze roku. Jedynym elementem wymagających schnięcia są fundamenty. Dom wznosi się w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim.

Dom dla osób wymagających

Wiele osób obawia się, czy domy drewniane spełnią ich potrzebę ciepła i komfortu. Producenci tacy jak mawit.com.pl zapewniają, że wypełnienie ścian pozwala na zachowanie wysokiego komfortu cieplnego.

Previous post

Najromantyczniejsze miejsce na ziemi

Next post

Dlaczego łóżka drewniane do sypialni cieszą się takim zainteresowaniem?