Dom i Wnętrze

Klimatycznie, nowocześnie i oszczędnie – kominek z konwekcją

Kominek i styl nowoczesny – czy to w ogóle można połączyć? Okazuje się, że tak, a efekty takiego mariażu mogą być naprawdę spektakularne. Dobrze zaprojektowany wkład kominkowy będzie pasował do najbardziej minimalistycznego wnętrza. A odpowiedni system rozprowadzania ciepła, zapewni nie tylko komfort termiczny, ale także ograniczy nakłady finansowe.

Oszczędna forma i siła ognia

Dom zaprojektowany w stylu nowoczesnym charakteryzuje się prostymi formami, oszczędną dekoracją i dużą funkcjonalnością, zwłaszcza jeśli chodzi o meble. W najświeższych projektach mocno zaznacza się trend pozostawiania otwartej przestrzeni, ograniczania ścian działowych. Przestronny pokój dzienny, połączony z całkowicie wyposażoną kuchnią, z wyspą kuchenną na granicy to jedno z najbardziej typowych rozwiązań.

Duże okna, która wprowadzają do wnętrza światło i krajobraz znajdujący się za oknem, często stanowią najważniejszy akcent takiego pomieszczenia. Do tego biel, szarość, stal, drewno i kilka akcentów mocniejszych barw. I właśnie w takie miejsce, stworzone w duchu minimalizmu i prostoty, idealnie wpasowuje nowoczesny kominek.

To wyjątkowe źródło ciepła nabiera całkiem nowych form. Wkłady kominkowe zgodne z aktualnymi trendami znaleźć można na stronie: https://just-home.com.pl Łatwo zauważyć, że mimo dużej różnorodności, mają kilka wspólnych cech. Szyba kominka zyskuje na wielkości, kosztem ramy. Całość nabiera większej lekkości. Tutaj najważniejszy jest ogień, a kominek jest tylko ramą, która podkreśla, ale nie dominuje. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kominki narożne.

Komfort ciepła za przystępną cenę

Kominek, po za wyjątkowym wyglądem, który nadaje charakter wnętrzu, ma przede wszystkim pełnić swoją funkcję, czyli ogrzewać. Zarówno w dużych domach w modelu otwartej przestrzeni, jak i w tradycyjnych rozkładach pomieszczeń, świetnie sprawdzają się kominki z rozprowadzaniem ciepła. Dzięki wprowadzeniu dodatkowej instalacji ogień ogrzewa nie tylko to miejsce, gdzie znajduje się kominek, ale także sąsiednie pokoje.

I wcale nie wiąże się to z dużą inwestycją, tak jak w przypadku płaszcza wodnego. Dla osób ceniących sobie sprytne, tanie i skuteczne rozwiązania, idealne będą wkłady kominkowe powietrzne, zwane również konwekcyjnymi. Bogatą ofertę tego typu urządzeń oferuje ten sklep: https://just-home.com.pl/wklady-kominkowe-powietrzne I znów mamy do czynienia z produktem, który jest bardzo funkcjonalny, a jednocześnie designerski.

Kominki konwekcyjne również korzystają z instalacji poprowadzonej od kominka do pokojów sąsiadujących. W tym przypadku nie ma jednak konieczności podgrzewania wody, która jest nośnikiem ciepła w płaszczu wodnym. Kominki z konwekcją korzystają po prostu z powietrza i jego właściwości fizycznych, za pośrednictwem systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza.

 

Wkłady kominkowe konwekcyjne to oszczędne i skuteczne rozwiązanie na ciepło w mieszkaniu. Nowoczesne, dobrze zaprojektowane urządzenia, wzbogacą wystrój każdego domu. A chwila relaksu z kubkiem kawy przy blasku kominka będzie bezcenna.

 

Previous post

Jak chronić siebie i innych – odpowiedź mamy jak na dłoni.

Next post

Elegancki sposób na dekorację salonu