Dom i Wnętrze

Kuchnie w stylu rustykalnym

Mówi się o nich kuchnie wiejskie. Można powiedzieć, że prawidłowa nazwa to styl rustykalny. Bardzo fajna propozycja, dzięki której można urządzić kuchnię w domu w piękny i efektowny sposób. O czym należy pamiętać, jeżeli ma się do czynienia z tego rodzaju aranżacjami?

Kuchnie proste i naturalne

Tym, co wyróżnia ten styl to prostota i naturalność. Tego prostego, ale niezwykle efektownego elementu nie można mylić z kuchnią minimalistyczną. Tutaj ma to zupełnie inny wydźwięk, który jest w stanie zrobić piorunujące wrażenie na użytkownikach. W środku ma się do czynienia z aranżacją, której wygląd może przenieść nas w myślach prosto do chat znajdujących się na wsi, gdzie każda osoba witana jest zawsze z wielką radością i serdecznością. To, co na pewno wyróżnia tego typu wnętrza kuchenne to ciepły klimat, którego nie można znaleźć w żadnym innym miejscu.

Proste, ale funkcjonalne meble

Kuchnie w stylu rustykalnym stają się miejscem, gdzie znaleźć można zestawy mebli wykonane z drewna. Najczęściej mają one prostą konstrukcję, ale to co je wyróżnia to listwy dekoracyjne i rzeźbienia. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to często ma się do czynienia z bielą. Aczkolwiek, są osoby, które uważają, że jest to kolor nieco mdły, dlatego idą one w kierunku naturalnej odcieni jasnego drewna, delikatnego błękitu nieba, czy też delikatna zieleń. Jednym z bardziej ciekawych elementów, jeżeli chodzi o tego typu kuchnie, jest piec kaflowy. W kuchniach rustykalnych bardzo często znajduje on swoje miejsce. 

 

Previous post

Lampion biały jako element dekoracji na tarasie

Next post

Pierwsze kroki w projektowaniu