Ciekawe

Gdzie urządzić spotkanie biznesowe?

Konferencje biznesowe, a także spotkania w większym gronie z partnerami handlowymi czy nawet pracownikami, stały się ważnym elementem polityki wielu firm. Aby jednak konferencja spełniła swoją funkcję, należy zadbać o jej otoczkę, a przede wszystkim wybrać właściwe miejsce.

 

Lokalizacja

Wbrew pozorom, lokalizacja jest kluczowym elementem zadowolenia uczestników konferencji i samego jej powodzenia. Najkorzystniej jest wybrać takie miejsce, które jest zlokalizowane blisko portu lotniczego lub łatwo i szybko możemy do niego dojechać samochodem. Przykładem niech będzie tutaj hotellord.pl. Istotne jest też to aby w miejscu konferencji, była restauracja. Jeżeli planujemy spotkanie kilkudniowe, to warto też zadbać, żeby w jednym miejscu zorganizować nocleg dla wszystkich gości. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu, który zostałby zmarnowany na przejazdy z miejsca obrad, do noclegów i na posiłki.

 

Wyposażenie sali

Nie mniej istotne jest samo wyposażenie sali konferencyjnej. Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyło, że była ona czysta i posiadała odpowiednią liczbę stołów i krzeseł. Dziś to standard o którym nawet nie wspominamy. Sala powinna też umożliwiać wyświetlanie filmów, pokazywanie slajdów oraz znajdować się w zasięgu Internetu WIFI, dzięki czemu każdy uczestnik konferencji będzie mógł z niego skorzystać w swoim laptopie czy telefonie. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie tak spotkania, aby w trakcie jego trwania była możliwość podania kawy, herbaty oraz drobnych przekąsek. Może to być barek z którego uczestnicy będą korzystać w zależności od swoich potrzeb lub obsługa hotelowa przynosząca napoje zgodnie z ich zamówieniem. Ostatecznie sala konferencyjna powinna sąsiadować z szatnią w której wszyscy uczestnicy pozostawią ubrania wierzchnie i przedmioty, które nie będą im potrzebne podczas obrad.

 

Previous post

Pompy membranowe - zastosowanie pomp membranowych

Next post

Skąd producenci zdrowej żywności biorą swoje produkty