Ciekawe

Samochód ze Szwajcarii – co należy wiedzieć?

Osoby szukające dobrze utrzymanego, używanego samochodu z niskim przebiegiem często nie ograniczają się do poszukiwań na polskim rynku. Atrakcyjne oferty często proponują Szwajcarzy. Sprzedawane przez nich samochody wyróżniają się atrakcyjną ceną, niewielkim  przebiegiem i doskonałym stanem technicznym. Ponadto, duża liczba ofert daje szerokie pole do popisu podczas poszukiwań idealnego wozu. Jednak warto pamiętać, że kupno auta za granicą jest bardziej skomplikowane niż w przypadku transakcji na terenie Polski. Co powinna wiedzieć każda osoba sprowadzająca samochód ze Szwajcarii? Sprawdź!

Używany samochód ze Szwajcarii: gdzie szukać najlepszego modelu?

Interesuje Cię samochód ze Szwajcarii, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania?  Masz dwa rozwiązania: skorzystać z usług firmy specjalizującej się w sprowadzaniu i sprzedaży aut zza granicy lub samodzielnie przeglądać oferty na szwajcarskich serwisach motoryzacyjnych, a następnie sprowadzić interesujący Cię model. Większy wybór daje drugi wariant, jednak wiąże się on z koniecznością wyjazdu za granicę i dopełnieniem wszystkich formalności.  Pamiętaj o tym, że sprowadzenie auta oznacza konieczność wykupienia tymczasowej polisy OC i opłacenia akcyzy w ciągu 30 dni od daty zakupu.

Tylko pewny zakup

Zanim złożysz podpis na umowie, dokładnie sprawdź, czy sprzedawca jest uczciwy. Koniecznie poproś o okazanie wszystkich dokumentów pojazdu (przede wszystkim dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia pozytywnego przejścia badań technicznych). Jeśli masz taką możliwość, sprawdź stan techniczny samochodu z zaufanym mechanikiem. Niestety, w przypadku auta zarejestrowanego za granicą, nie możesz sprawdzić w polskiej bazie jego parametrów i ważnych informacji na podstawie numeru VIN.

Previous post

Wynajem DBK chłodni

Next post

Filtr wody do ekspresów do kawy PHILIPS