Ciekawe

Metody zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych

Dzięki postępowi nauki w medycynie każdy może szybko i niemal bezboleśnie wyeliminować problem rozszerzonych naczynek. Teleangiektazje wraz z kolejnymi wizytami w profesjonalnych gabinetach stają się coraz jaśniejsze, a wraz z upływem czasu wręcz niewidoczne.

Różne sposoby na eliminację problemu

Istnieje wiele metod zamykania naczynek. Oczywiście każdą dobiera się indywidualnie biorąc pod uwagę dobro pacjenta oraz różne czynniki warunkujące uzyskanie jak najlepszych efektów. Trzeba wziąć po uwagę stan skóry, miejsce powstania teleangiektazji, a także stan ogólny pacjentki lub pacjenta. Owe czynniki mogą decydować o skuteczności zastosowanych metod. Zamykanie naczynek może odbyć się przez zabiegi fizykoterapeutyczne, takie jak jonoforeza czy galwanizacja. Istnieje także wielu zwolenników użycia lampy Solux z niebieskim filtrem oraz drenażu limfatycznego. Jonoforeza oraz galwanokaustyka wykorzystują prąd stały i pozwalają zwęzić rozszerzone naczynka oraz zapobiegają przed pękaniem kolejnych.

Elektrokoagulacja czy krioskleroterapia?

Elektrokoagulacja jest metodą bezinwazyjną zamykania naczynek. Używa się prądu wysokiej częstotliwości, który powoduje zamknięcie każdego dotkniętego naczynka. Obecnie mówi się o tym, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod zamykania naczynek na twarzy. Równie chętnie jest ona stosowana do innych, górnych partii ciała. Jej minusem jest to, że skóra po zabiegu zazwyczaj ulega podrażnieniu i jest czerwona. Trzeba jednak pamiętać, że zaczerwienienie szybko mija, a sam proces gojenia jest dość krótki. Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z tego typu zabiegu zamykania naczynek. Dla osób posiadających jakiekolwiek przeciwwskazania do elektrokoagulacji skierowana jest metoda zwana kriochirurgią lub krioskleroterapią. Tak jak mówi nazwa, zabieg opiera się na użyciu podtlenku azotu lub ciekłego azotu, które mają niską temperaturę. Zazwyczaj stosuje się tą metodę do większych partii ciała, na przykład do ud lub łydek, gdzie znajdują się nieestetyczne rumieńce.

A może laser?

Obecnie niezwykle popularną metodą zamykania naczynek jest metoda laserowa. Wykorzystując lasery wysokoenergetyczne można spowodować termiczną koagulację naczyń. Najczęściej spotyka się lasery argonowe, neodymowe, CO2 lub barwnikowe. Sama metoda jest dość bezinwazyjna, ale jej minusem pojawianie się na skórze sinych plamek na tydzień. Trzeba jednak pamiętać o tym, by laser nie był biostymulujący. Wtedy zamiast zlikwidowanych pęknięć pojawią się kolejne rozszerzone naczynia, a przecież nie na tym polega zamykanie naczynek w gabinecie.

Previous post

Idealna sala na wesele - czyli jaka?

Next post

Bielskie meble na wymiar a styl góralski