Dom i Wnętrze

Dom ze snów

Marzysz o domu, który charakteryzuje się nietuzinkowym wyglądem, pięknym wnętrzem i nowoczesnością? Czas zamienić marzenia w rzeczywistość i postawić swój własny dom szkieletowy pod klucz.

A Ty, o czym marzysz?

Każdy z nas marzy o własnym, dużym domu. Niestety, ale rzeczywistość jest inna: ceny budowy jak i samego terenu potrafią przyprawić nas o dreszcze. Nadeszła jednak rewolucja i to prosto zza oceanu. Kanadyjskie i amerykańskie domy drewniane. W Polsce dopiero zyskują popularność, jednak wszystko wskazuje na to, że będą coraz chętniej używane.

Co zadecydowało o tak wielkiej popularności tych domków? Przede wszystkim ich nowoczesny wygląd. Cienkie ściany w połączeniu z płytkami, jakie układa się na zewnątrz tworzą miejsce niepowtarzalne, w którym od zawsze w głębi duszy pragnęliśmy zamieszkać.

Dom szkieletowy pod klucz – marzenie wielu

Taki kanadyjski domek wykonać możemy za pomocą dwóch metod. Jedna z nich zakłada użycie fundamentu tradycyjnego. Druga z kolei, fundamentowego. To, którą metodę wybierzemy, zależy od ukształtowania terenu i rodzaju gruntu. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się taką wyceną fundamentów.

Dzięki temu zyskamy jasno określone koszty i będziemy wiedzieli, na czym stoimy my, jak i nasz dom. Dobry projekt to podstawa w tym wypadku. Przyłóżmy do niego szczególną uwagę, a wtedy będziemy mieli pewność, że nasz dom szkieletowy pod klucz posiada wszystko, o czym marzyliśmy, w którym każdy element jest szczegółowo dopracowany i któremu nic nie brakuje.

Zalety domu szkieletowego

Domy szkieletowe pod klucz nie bez powodu zyskują w Polsce popularność. W Ameryce i Kanadzie takie budynki stanowią 90% wszystkich domów mieszkalnych. Nic więc dziwnego, że i u nas metoda ta przyjęła się dość entuzjastycznie. To, co wyróżnia ją na tle innych jest ich ekologiczność. Nie wykazują żadnego, negatywnego wpływu na środowisko.

Również czas powstawania domów szkieletowych jest godny uwagi. W ciągu trzech miesięcy możemy postawić dom swoich marzeń. Jako, że ta metoda stawiania domów w Polsce dopiero zyskuje swoje pięć minut, pojawia się mnóstwo pytań związanych z nią. Ile kosztuje, czy się opłaca, jak wygląda? Domy te posiadają szkielet wykonany z drewna. To popularne w Ameryce i Kanadzie. Dodatkowo, cały proces obejmuje niskie koszty. Nowoczesny w dom w 3 miesiące? Brzmi jak amerykański sen, który staje się w Polsce rzeczywistością. Być może za wiele lat zastąpią one tradycyjne metody budowania domów i przekona się do nich więcej rodzin.

Previous post

Wyjątkowy hotel blisko lotniska Okęcie

Next post

Prezent ślubny dla przyjaciółki