Ciekawe

Bielskie meble na wymiar a styl góralski

Pod względem aranżacyjnym, Bielsko Biała jest miastem ciekawym i oryginalnym. Oczywiście, jak na rozbudowaną metropolię przystało, nie brakuje tutaj typowo nowoczesnych aranżacyjnie wnętrz, uzupełnianych gdzieniegdzie stylem góralskim. Dlatego, jeśli decydujemy się na meble na wymiar Bielsko Biała będzie dla nas idealnym źródłem inspiracji.

Styl góralski, czyli meble na wymiar w praktyce

Usadowienie Bielska Białej na mapie Śląska nieodzownie kojarzy się z górami. Widać to też na przykładzie aranżacji wielu tutejszych mieszkań i domów jednorodzinnych. Jak łatwo się domyślić, zaaranżowanie domu w stylu góralskim, będzie wiązało się z koniecznością zakupu mebli na wymiar.

Nie sposób wprowadzić styl góralski do wnętrza, bez zaimplementowania do niego mebli o zróżnicowanym, często bardzo nieregularnym kształcie i oryginalnych wymiarach. Styl góralski to przede wszystkim duża liczba zdobień a tych – jak wiadomo – na próżno można szukać w typowo nowoczesnych aranżacjach. Oczywiście obydwie aranżacje warto ze sobą łączyć, aczkolwiek zbyt jaskrawe

Otwory i rzeźbienia

Charakterystycznym elementem góralskiej aranżacji wnętrz, są oczywiście rzeźbienia, połączone z ekstrawaganckimi otworami. Sprawiają one, że zaaranżowane w ten sposób meble, charakteryzują się lekkością i ciekawym designem.

Stworzenie tego typu aranżacji wnętrz nie byłoby możliwe, gdyby nie meble wykonane na zamówienie. Zwłaszcza, że specyfiką stylu góralskiego jest jego różnorodność i niepowtarzalność. Oparcie się na standardowych wzorach nie będzie więc niczym dobrym, gdyż większość osób zamawiających meble na wymiar, ceni sobie styl dopasowany do własnych potrzeb i wygód.

Charakter stylu góralskiego

Zamawiając meble na wymiar w Bielsku, mamy gwarancję, że będą one posiadać typowy dla tego typu aranżacji charakter. To dzięki niemu, wnętrza stylizowane na sposób góralski (zakopiański) są przytulne i wygodne. Oczywiście można tu również wprowadzić szereg swoich modyfikacji, zmieniając np. tradycyjne, zakopiańskie piece (o małej wydajności energetycznej) dedykowanymi, kamiennymi kominkami. Dzięki nim, tak przygotowane wnętrze, wyróżni się inteligentnym połączeniem nowoczesności i tradycjonalizmu.

Podsumowując, styl góralski nie mógłby istnieć, gdyby nie meble na wymiar. Ich specyficzny kształt, połączony z mnóstwem zdobień, jest bardzo charakterystyczny dla mebli wykonanych ręcznie, na zamówienie. Jeśli interesują nas tak zróżnicowane i oryginalne meble na wymiar Bielsko będzie idealnym miejscem, gdzie warto ich szukać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie meble na wymiar bielsko

Previous post

Metody zamykania rozszerzonych naczynek krwionośnych

Next post

Idealne meble na taras – co wybrać?