Ciekawe

Jak wybrać kalendarz 2016/17 dla ucznia i nie tylko?

Kalendarz szkolny 2016/17 to dobre rozwiązanie nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców czy osób pracujących. Wybór odpowiedniego terminarza może nie być łatwy – na co warto zwracać uwagę podczas kupowania?

Co powinien zawierać kalendarz szkolny 2016/17?

Wiele osób dobiera kalendarz patrząc tylko na sposób oprawy. Jest on o tyle istotny, iż terminarz w miękkiej okładce zazwyczaj jest lżejszy. Kalendarz w oprawie twardej wolniej się niszczy, a ponadto posiada materiałowe zakładki, które jednak zazwyczaj bardziej przydają się rodzicom niż uczniom. Uczniowie zazwyczaj wybierają kalendarz w miękkiej okładce, ponieważ jest on zwykle wygodniejszy – można nosić go ze sobą wszędzie bez zbytniego obciążenia szkolnego plecaka. Kalendarz szkolny 2016/17 powinien także posiadać wygodny dla osoby uczącej się układ stron. W przypadku małych kieszonkowych terminarzy dominuje układ tygodniowy – jego zaletą jest to, że łatwiej jest zaplanować cały tydzień na podstawie notatek. W przypadku uczniów, którzy mają szczegółowo rozplanowany cały dzień lepiej może sprawdzić się większy kalendarz, który pozwala na dokładniejsze określenie między innymi czasu zajęć.

Kalendarz szkolny 2016/17 – dodatki

Oprócz miejsca przeznaczonego na wpisywanie wydarzeń i prac domowych zaraz obok daty w kalendarzu często można znaleźć miejsce na własne notatki. To dobre rozwiązanie w przypadku, gdy na co dzień nie jest konieczne wpisywanie wielu informacji, jednak od czasu do czasu zdarza się, że dzień jest bardziej zapełniony. W przypadku uczniów miejsce na notatki w kalendarzu może zostać wykorzystane jako brudnopis. Jeśli kalendarza szkolnego 2016/17 używa rodzic wolna przestrzeń na notatki może się sprawdzić na przykład jako miejsce na listę zakupów. U osób pracujących miejsce na notatki jest czasem istotniejsze niż na przykład umieszczenie codziennego szczegółowego rozkładu dnia.

Oprócz standardowych rzeczy, które powinny znaleźć się w kalendarzu szkolnym 2016/17, takich jak miejsce na wpisanie cotygodniowego planu lekcji, często można znaleźć także dodatkowe informacje. Dotyczą one na przykład wzorów na pola figur, polskiej gramatyki czy stref czasowych. Warto wybierać kalendarz szkolny również ze względu na takie dodatki – niektórym uczniom bardziej przyda się tabliczka mnożenia niż odmiana angielskich czasowników. W przypadku, gdy kalendarz będzie używany na przykład przez rodzica, można zrezygnować z dodatków tego typu. W takiej sytuacji można wybrać kalendarz, który będzie miał więcej miejsca na notatki własne. Artykuł został napisany we współpracy z firmą Maximat

Previous post

Czym są meble z technorattanu?

Next post

Piękne dłonie