Zdrowie i Uroda

Piękne dłonie

Dłonie są wizytówką człowieka – słyszymy często. Oczywiście, nie oceniamy ludzi tylko na podstawie wyglądu ich dłoni. Jednak ta część ciała może nam sporo powiedzieć o osoby, którą poznajemy. Inaczej wyglądają ręce pracownika fizycznego, a inaczej pianisty. Na podstawie tego, czy ktoś ma na przykład czyste paznokcie możemy również określić, czy higiena osobista jest dla niego istotna. Dłonie zawsze są na wierzchu i w naszej kulturze dotykamy ich, kiedy się witamy, a więc mogą stanowić pewną naszą wizytówkę. Co zatem możemy zrobić i jak o nie zadbać, aby świadczyły o nas po prostu dobrze?

Manicure

Panie często ozdabiają dłonie za pomocą manicure. Ładnie pomalowane paznokcie mogą być rzeczywiście atrakcyjne. Trzeba jednak pamiętać przy tym o kilku zasadach.
Podczas formalnych spotkań, w pracy obowiązują raczej stonowane kolory lakieru – beże, delikatne róże lub french manicure. Paznokcie nie powinny być również zbyt długie.
Równie ważne jest zadbanie o eleganckie, dokładne wykonanie malowania. Jeżeli natomiast lakier odpryśnie – najlepiej jest zmyć całość – „nagie” paznokcie wyglądają dużo lepiej niż takie z poodpryskiwanym lakierem.
Na szczęście, to ostatnie jest coraz rzadziej naszym problemem. Obecnie dostępne są technologie, które utrwalają manicure nawet do kilku tygodni. Należy do nich oczywiście popularna hybryda, ale nie tylko. Lakier winylowy to innowacyjny kosmetyk, który również może utrzymać się na paznokciach przez długi czas. Na czym polega zaś jego innowacyjność? Kiedy wykonujemy manicure hybrydowy, musimy utrwalać każdą warstwę pod specjalną lampą UV. Lakier winylowy natomiast twardnieje pod wpływem zwykłego światła. Jest to zatem jeszcze bardziej rewolucyjna technologia, z której możemy korzystać na co dzień, aby nasze dłonie były piękniejsze. Sprawdź ofertę lakierów winylowych w sklepie http://www.seol-cosmetics.pl/cnd-vinylux-bloodline,3,41614,502014

Nawilżenie

Bardzo sucha skóra jest widoczna gołym okiem. Mogą pojawiać się na niej nawet pęknięcia. Na pewno nie jest również przyjemna jej szorstkość, którą wyczują wszyscy, którzy będą się z nami witać.
Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – za pomocą odpowiednich kosmetyków, konkretniej kremów nawilżających do rąk. Warto również zadbać o to, aby mydło, którego używamy w domu zawierało jakiś składnik nawilżający, szczególnie jeśli często myjemy ręce – być może właśnie to jest przyczyną przesuszenia skóry dłoni.
Koniecznie zadbajmy również o odpowiednie nawilżenie organizmu od wewnątrz. Przede wszystkim pijmy dużo wody oraz jedzmy owoce, które również ją zawierają

Previous post

Jak wybrać kalendarz 2016/17 dla ucznia i nie tylko?

Next post

Wiercenie w betonie - o czym należy pamiętać