Dom i Wnętrze

Czym są meble z technorattanu?

Cała Polska pokochała technorattan. Wszystko przez to, że można z niego zrobić piękne i nie zwykle funkcjonalne przedmioty oraz meble. Do tego wszystkiego są znacznie bardziej wytrzymałe, niż sam rattan. W czym tkwi sekret technorattanu i jakie meble się z niego wytwarza?

Różnica między rattanem a technorattanem

Nie każdy zdaje sobie sprawę, czy tak właściwie jest technorattan, ale za to zdecydowanie więcej osób kojarzy słowo rattan. Wszystko przez to, że jest on znacznie dłużej dostępny. Jednak warto zdawać sobie sprawę, jaka jest różnica między nimi, tym bardziej, że jest ona w gruncie rzeczy niebagatelna. W końcu rattan jest niczym innym, jak rośliną o stosunkowo kolczastych pędach. Od dawna wytwarzano z niego meble, kosze i tym podobne. Jednak z czasem zaczęto coraz bardziej zwracać uwagę na jego wadę, jaką jest przede wszystkim nietrwałość. Elastyczne pędy dało się bez problemu wyginać i modelować, ale też ulegały z czasem zniszczeniu i traciły swój świeży kolor. Dlatego postanowiono stworzyć coś na jego wzór, ale za to znacznie trwalszego. Sztuczne tworzywo, z którego powstał techonrattan dało szanse na dobre jakościowo produkty, ale wyglądające, jak naturalne.

Główne cechy technorattanu

Oprócz niezwykle efektywnego wyglądu, posiada on wiele cech, którymi nie mógł poszczycić się jego poprzednik, czyli rattan. Jego trwałość wynika z wielu aspektów. Oprócz tego, że ciężar fizyczny nie jest dla niego zagrożeniem, to jeszcze nie ulega zniszczeniu przy upałach słonecznych, czy ulewach. Dlatego tak często wykorzystywany jest do wytwarzania mebli ogrodowych, które, gdy wystawi się latem na dwór, mogą stać tam aż do jesieni. I tak będą cieszyć oko pięknym wyglądem.

Do tego wiele osób ceni sobie technorattan za to, że jest bardzo lekki i bez problemu można przenosić produkty z niego wykonane. Nie trzeba martwić się też tym, że nie jest tworzywem tak naturalnym, jak rattan. Wszystko przez to, że jest on w pełni ekologiczny.

Co można wykonać z technorattanu?

Tak naprawdę z tego tworzywa można wykonać wszystko na co tylko zdecyduje się jego producent. Jednak najpopularniejsze są oczywiście stoliki do kawy, różnorodne krzesła, pufy, czy kosze, w których można przechowywać wiele rzeczy. Co najważniejsze są one dostępne w przeróżnych kolorach, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Inną sprawą jest jeszcze to, że można wyróżnić wiele rodzajów plecionek. Mowa tutaj o plecionka okrągłych, półokrągłych oraz płaskich. Każde prezentuje się inaczej, ale tak samo okazale. Źródło artykułu: http://www.homegardenart.pl/pl/c/Meble-technorattanowe/143

Previous post

Czym są prefabrykowane ściany betonowe?

Next post

Jak wybrać kalendarz 2016/17 dla ucznia i nie tylko?