Dom i Wnętrze

Patelnia grillowa – sposób na proste i smaczne dania

Jak w prosty sposób zmienić nudne posiłki w wyjątkowe dania? Okazuje się, że nie musimy kupować kolejnych książek kucharskich. Rozwiązaniem okaże się patelnia grillowa nowej generacji. Nowoczesne patelnie grillowe całkowicie odmienią nasza kuchnię i sprawią, że posiłki będą smakować wyśmienicie.

Czym patelnia grillowa różni się od klasycznych patelni?

Nowoczesna patelnia grillowa to ciekawe narzędzie, które pozwoli nam na wykreowanie ulubionych, letnich dań, bez względu na to, jaka pogoda panuje za oknem. Patelnia grillowa różni się od klasycznej patelni przede wszystkim karbowanym dnem. Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie ulubionych dań dokładnie tak samo jak na klasycznym grillu, a do tego mniej kalorycznie – wytapiający się tłuszcz pozostaje w rowkach patelni. Atutem patelni grillowych jest również chętnie stosowany, niewielki lejek, który pozwala na zlewanie nadmiaru tłuszczu. Patelnie grillowe często oferowane są w formie kwadratu – kształt ma znaczenie, gdyż pozwala na umieszczenie na dnie patelni większą ilość smakołyków.

Jak tworzona jest patelnia grillowa?

Patelnie grillowe wykonywane są z różnorodnych materiałów: aluminium, stali nierdzewnej, żeliwa. Wybór konkretnego tworzywa powinien być podyktowany względami praktycznymi oraz naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Warto także zwrócić uwagę na połówki stosowane w patelniach tego typu: najpopularniejsze to powłoki teflonowe i ceramiczne, które pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła oraz na zminimalizowanie ryzyka przypalania potraw. Ciekawą opcją są również patelnie posiadające powłokę tytanową – dzięki niej możliwe staje się grillowanie na niewielkiej ilości tłuszczu. Patelnie posiadają również profilowane, wygodne rączki, które pozwalają na bezpieczne użytkowanie.

Previous post

Funkcjonalna patelnia grillowa

Next post

Badanie kliniczne na temat leczenie depresji psylocybiną