Ciekawe

Liposukcja obszaru ramion

Chociaż zabieg liposukcji najczęściej kojarzy się z dolnymi częściami ciała, takimi jak brzuch czy uda, można ją także wykonać na ramionach, ponieważ tam również zbiera się trudny do usunięcia tłuszcz. Ściślej mówiąc chodzi o partie od wewnątrz ręki, na obszarze między pachą a łokciem. Niestety tej części ciała nie da się odchudzić dietą, zaś ćwiczenia nie zawsze przynoszą dobre rezultaty.

Przed liposukcją- konsultacja lekarska

Na pierwszej wizycie lekarz oceni ile tłuszczu można będzie odessać z ramion i w których miejscach dokona się wkłuć. Nie trzeba się obawiać o bliznę, ponieważ specjalista wykona niewielką dziurkę dyskretnie od wewnętrznej strony ramienia i tam wprowadza kaniulę. Nim jeszcze dojdzie do zabiegu, lekarz wyjaśni jakie są przeciwwskazania oraz jakich rezultatów można się spodziewać. Oczywiście ilość tłuszczu odessana z takiego miejsca może być ograniczona, jednakże po dobrze przeprowadzonym zabiegu i noszeniu po nim odzieży po liposukcji, z obwodów może zniknąć nawet do kilkunastu centymetrów. To imponujący wynik.

Jako, że nie każda osoba wybierająca się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej zdaje sobie sprawę z tego, że po zabiegu trzeba nosić specjalną odzież po liposukcji i to nawet przez kilka miesięcy, specjalista musi się upewnić, że nie istnieją żadne przeszkody ze strony pacjenta w tym względzie. Nie jest możliwe pominięcie tego etapu rekonwalescencji, ponieważ tylko dzięki niemu może dojść do prawidłowego wygojenia i obkurczenia tkanek.

Zabieg odsysania tłuszczu na ramionach

W dniu zabiegu należy się stawić do kliniki z odzieżą po liposukcji. W przypadku zabiegu na ramiona jest to specjalna bluzka z długim rękawem, która bardzo mocno przylega do ciała. Noszenie jej nawet latem nie powinno sprawiać dyskomfortu ze względu na to, że materiał w przypadku dobrej odzieży po liposukcji jest przewiewny i wygodny. Od razu po zabiegu taka odzież jest nakładana na pacjenta, nawet jeżeli jeszcze jest on pod wpływem narkozy czy znieczulenia.

Sam zabieg to dość prosta operacja dla doświadczonego chirurga. Wystarczy tylko w odpowiednio wykonany otwór włożyć kaniulę i odessać odpowiednią ilość tłuszczu. Oczywiście po wybudzeniu ręce mogą boleć mimo tego, że nosi się uciskową odzież po liposukcji, więc lekarz ordynuje środki przeciwbólowe na receptę, które trzeba będzie przyjmować również po powrocie do domu. Po kilku tygodniach lub miesiącach można będzie zdjąć odzież o liposukcji i cieszyć się zgrabniejszymi i szczuplejszymi ramionami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159

Previous post

Jak wygląda proces wstawienia koron protetycznych?

Next post

Zalety systemu microsoft dynamics NAV