Zdrowie i Uroda

Jak wygląda proces wstawienia koron protetycznych?

Korony protetyczne to bardzo często jedyne rozwiązanie na to, aby uzupełnić braki w uzębieniu. Najczęściej są one wykorzystywane w przypadku złamania zęba, zabeczenia słabego zęba, pokrycie martwego zęba. Niekiedy stosuje się je również ze względów estetycznych np. silnych przebarwień, czy też deformacji. Korony Katowice dopasowywane są w sposób indywidualnych do potrzeb pacjenta. Wszystko po to, aby uzyskać efekt trwały, a jednocześnie estetyczny wizualnie.

Czym są korony protetyczne?

Korony Katowice to uzupełnienie, które może być osadzone zarówno na własnym zębie, jak i implancie. Należy podkreślić, że są one nie tylko naturalne pod względem wizualnym, ale również trwałe. Gwarantują również wysoki poziom komfortu – nie trzeba obawiać się, że nadbudowane zęby będą wypadać, czy też ruszać się. Jest to opcja znacznie bezpieczniejsza i wygodniejsza niż protezy. Podczas zabiegu najczęściej wykorzystywane są korony porcelanowe. Są one zdecydowanie najbardziej estetyczne spośród wszystkich koron protetycznych. Mocowane na własnych korzeniach dają wyjątkowo naturalny efekt, dzięki czemu nikt nie zorientuje się, że nie jest to prawdziwy ząb. W przypadku implantów efekt jest nieznacznie gorszy, ponieważ nie przepuszczają one światła. Implanty metalowe cechują się wysoką niezawodnością i odpornością na uszkodzenia. Implanty ceramiczne zapewniają naturalniejszy efekt. Zwykle wykorzystuje się je do uzupełnienia luk usytuowanych z przodu.

Jak wygląda wstawienie koron protetycznych?

Pierwszym etapem wstawienie koron Katowice jest wstępna konsultacja. Stomatolog ocenia stan pacjenta, a także proponuje najlepsze rozwiązania. Ponadto określa wstępny plan leczenia. Na drugiej wizycie następuje oszlifowanie zębów, a także założenie koron tymczasowych. Jest to etap przygotowawczy, który pozwala w przyszłości trwale umiejscowić korony porcelanowe. Wszystko dzieje się bezboleśnie, ponieważ stosowane jest znieczulenie miejscowe. Na tym etapie odbywa się również wykonanie wycisków.Końcowym etapem jest dopasowywanie podbudowy, która zapewni stabilne położenie korony. Specjalista dostosowuje również kolor korony protetycznej, tak aby nie odznaczała się ona od barwy pozostałych zębów. Po ocenie wszystkich czynników (m.in. kształtu, koloru) następuje przymocowanie uzupełnienia na stałe. Cały proces wstawienia koron porcelanowych trwa około 2 tygodni. Jest to minimalny okres, który wynika z tego, że niemożliwym jest wykonanie wszystkich niezbędnych czynności na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Previous post

Skoki tandemowe - sport ekstremalny dla każdego

Next post

Liposukcja obszaru ramion