Zdrowie i Uroda

Odzież po liposukcji – dopełnienie zabiegu odsysania tłuszczu

Liposukcja to trzeci co do częstości zabieg medycyny estetycznej na świecie. Polega na mało inwazyjnym usuwaniu tkanki tłuszczowej zlokalizowanej pod skórą. Coraz bardziej udoskonalana tak, aby procedura była jak najmniej odczuwalna przez pacjenta, zawsze wymaga zastosowania po zabiegu specjalnej odzieży po liposukcji. Jakie jest jej zastosowanie?

Ubranie uciskowe – kontynuacja zabiegu liposukcji

To, czy pacjent będzie zadowolony w efektu końcowego zabiegu, zależy od wielu czynników. Najważniejsze to osobnicza reakcja organizmu na zabieg, stopień obrzęku czy zasinienia skóry oraz zdolność skóry do obkurczenia się. Aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych oraz przyspieszyć procesy regeneracji, konieczne jest stosowanie odzieży uciskowej. Ta wykonana ze specjalnego, bardzo elastycznego materiału odzież zakładana jest natychmiast po zabiegu, a jej użytkowanie powinno być kontynuowane przez całą dobę przez minimum 2 – 3 tygodnie. Dla znacznej poprawy efektu końcowego okres noszenia odzieży p liposukcji warto przedłużyć nawet do pół roku. Nie powinno być to obierane jako uciążliwe, bowiem ubrania uciskowe są stosunkowo wygodne, nie krępują ruchów i umożliwiają swobodne wykonywanie wszystkich codziennych czynności. Cechują się wysokim stopniem oddychalności, zatem nie odparzają skóry oraz nie generują jej podrażnień. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy pranie ręczne w delikatnym detergencie i suszenie.

Odzież po liposukcji – kluczowa dla efektu końcowego zabiegu

Noszenie odzieży po liposukcji jest po zabiegu odsysania tłuszczu absolutną koniecznością. Dzięki temu zapewnione jest zarówno bezpieczeństwo pacjenta, jak i upragniony efekt końcowy. Odzież po liposukcji spełnia następujące funkcje:

– zapobiega powstaniu obrzęków, zasinień czy krwiaków
– ogranicza do minimum ryzyko powstania powikłań zakrzepowo – zatorowych, którymi obciążony jest każdy inwazyjny zabieg
– wspomaga gojenie nacięć skóry i zapobiega powstawaniu blizn
– usprawnia obkurczanie się skóry, zapobiegając powstaniu nieestetycznych fałdów
– ujędrnia i regeneruje skórę
– przywraca fizjologiczną cyrkulację płynów tkankowych
– przyspiesza rekonwalescencję pozabiegową

W zależności od lokalizacji zabiegu, pacjent musi nosić bandaż kompresyjny na podbródek i szyję, gorsety obejmujące obszar od talii do łydek lub kostek, bieliznę uciskową od żeber do kostek czy gorsety uciskowe na klatkę piersiową. Dostępne są także ubrania uciskowe po liposukcji ramion czy krótkie ubranie z majtkami. Specjalistyczny sprzęt medyczny i odzież po liposukcji znajdziesz na stronie https://megamedic.pl/pl/c/ODZIEZ-PO-LIPOSUKCJI/159.

Previous post

Co utrudnia życie rowerzystom?

Next post

Gdzie organizować konferencje? Hotele z dala od wielkomiejskiego zgiełku