Zdrowie i Uroda

Czym jest plastyka wałów okołopaznokciowych?

Jedną z metod leczenia wrastających paznokci jest plastyka wałów okołopaznokciowych Wrocław. Zabieg ten skutecznie pozwala pozbyć się uciążliwego problemu, jakim są wrastające paznokcie.

Dlaczego paznokcie wrastają?

Wrastające paznokcie są problemem nie tylko estetycznym, ale mogą też powodować konsekwencje zdrowotne. Zwykle dolegliwość rozpoczyna się od niewielkiego bólu, który jednak może przekształcić się w obrzęk i zaczerwienienie. W bardziej zaawansowanych przypadkach dojść może także do pojawienia się krwawienia lub ropnej wydzieliny. Jedną z przyczyny wrastających paznokci jest nieprawidłowy sposób ich obcinania, a także noszenie niewłaściwego obuwia, usuwanie brudu spod paznokci ostrym narzędziem czy przypadkowy uraz paznokcia. W niektórych przypadkach wrastanie paznokci może mieć charakter dziedziczny.

Leczenie wrastających paznokci

Wrastające paznokcie można leczyć na kilka sposobów. Jeszcze do niedawna najczęstszym sposobem było usunięcie części lub całości paznokcia. Obecnie coraz częściej stosuje się klamry ortonyksyjne czy leczenie kostką Arkady, a  także plastykę wałów paznokciowych. Metody te pozwalają na skuteczne pozbycie się problemu wrastania paznokci.

Plastyka wałów okołopaznokciowych

W uzasadnionych przypadkach do leczenia wrastających paznokci stosuje się metodę plastyki wałów okołopaznokciowych. Zabieg ten, zaliczany do zabiegów małej chirurgii, wiąże się z koniecznością dwutygodniowej rekonwalescencji, jednak jest skutecznym rozwiązaniem na wrastające paznokcie.

Previous post

Pozbyć się niedoskonałości – jak zadbać o wygląd?

Next post

Wymiana stłuczonej szyby w samochodzie