Dom i Wnętrze

Spraw sobie najlepszy prezent – ekologiczny dom drewniany

O domach drewnianych zrobiło się głośno w ostatnich latach: że są doskonałą alternatywą dla klasycznego budownictwa murowanego, że spełniają wymogi pasywności, że są znacznie tańsze niż domu murowane. Co warto wiedzieć o tego rodzaju domach? Czy spełnią one nasze oczekiwania?

Dom drewniany – komfort w przystępnej cenie!

Domy drewniane przywędrowały do nas ze Skandynawii – ten rodzaj budownictwa jest rozpowszechniony na północy z powodu olbrzymiej dostępności drewna, który stanowi podstawowy budulec. W przypadku domów drewnianych jedynie ich fundamenty są murowane. Takie rozróżnienie sprawia, że budowa domu drewnianego może rozpocząć się praktycznie w każdym momencie w roku. – mówią pracownicy firmy mawit.com.pl. Dom drewniany budowany jest w czasie od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie ma zostać oddany właścicielom. Przyjmuje się, że domy w stanie surowym budowane są w czasie 2-4 miesięcy, domy w stanie deweloperskim oddawane są po 6-8 miesiącach. Wiele firm może zaproponować swoim klientom całkowite wykończenie domu od wewnątrz, łącznie z położeniem schodów, ale również kafelkowaniem ścian, malowaniem. Skąd wziąć projekt całorocznych domków drewnianych? Są one dostępne w biurach projektowych firm zajmujących się ich stawianiem. Wybór jest bardzo szeroki: od domów parterowych z możliwością aranżacji poddasza, aż po domy piętrowe z garażami, podjazdami.

Czy domy drewniane zapewnią nam komfort cieplny?

Wiele osób zadaje to pytanie zwracając się właśnie do producentów. Domy drewniane z założenia mają być pasywne. Oznacza to, że nie tylko mają zatrzymywać ciepło wewnątrz, ale również pozyskiwać je z innych źródeł niż tradycyjne ogrzewanie. Domy drewniane mogą być również wyposażone w okna pasywne, które dodatkowo będą wspierać komfort termalny wewnątrz domu.

Previous post

Jak wyposażyć kuchnię, aby spełniała nasze oczekiwania?

Next post

Wybieramy meble z duszą