Zdrowie i Uroda

Poznaj medycynę estetyczną z najlepszej strony!

Medycyna estetyczna znana jest w Polsce od kilkunastu lat, jednak dopiero teraz faktycznie stała się ona modna. Wszystko za sprawą nowoczesnych preparatów, które w prosty i szybki sposób poprawiają nasz wygląd i samopoczucie. Jakie substancje wykorzystywane są w tej dziedzinie medycyny najczęściej? Co warto o nich wiedzieć? Czym kierować się podczas wybierania kliniki, gdzie wykonamy zabieg?

Kwas hialuronowy i botoks – w czym mogą nam pomóc?

Do najczęściej stosowanych substancji podczas zabiegów medycyny estetycznej zalicza się kwas hialuronowy i botoks, czyli toksynę botulinową. Kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie naturalnie i odpowiada za nawodnienie komórek, elastyczność komórek. Brak tego składnika sprawia, że skóra staje się wiotka, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Uzupełnienie tego składnika pozwala na natychmiastową poprawę wyglądu skóry, jej wypełnienie, zmniejszenie zmarszczek i poprawę kolorytu.

W przypadku botoksu na przestrzeni lat narosło wokół niego wiele nieprawdziwych informacji. Warto więc sięgnąć po fakty: toksyna botulinowa to od lat znany medycynie preparat, wykorzystywany wcześniej w okulistyce oraz przypadkach nadpotliwości. Działanie toksyny polega na zwiotczeniu konkretnych partii mięśni – najczęściej w okolicach oczu, ust. Zastosowanie botoksu pozwala na rozluźnienie mięśni, widoczne wygładzenie zmarszczek, poprawę wyglądu twarzy. Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem botoksu są obecnie jednymi z najpowszechniejszych. Same efekty widoczne są po 2-3 dniach, a substancja usuwana jest z organizmu po ok. 3 miesiącach. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Jak wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej?

Wiele osób szukając możliwości poprawy wyglądu decyduje się na kliniki oferujące najniższe ceny zabiegów. To ryzykowny wybór – nie możemy zweryfikować, czy dana placówka zapewni nam komfort i bezpieczeństwo oraz czy wykorzystywane są w niej wysokiej jakości preparaty. Warto popytać znajomych czy też sprawdzić referencje danej placówki. O tym, jak znaleźć profesjonalny gabinet medycyny estetycznej i na co uważać przeczytamy na stronie karolinakusnierz.pl.

Previous post

Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Szwecji?

Next post

Walcz o swoje prawa