Ciekawe

Co z tymi ściekami?

Budowa domu lub poszukiwanie osiedla z mieszkaniem dla siebie, to projekt, który niejednym spędza sen z powiek. Problem staje się jeszcze bardziej skomplikowany, kiedy poszukujący jest fanem ekologicznych rozwiązań i nie przepada za popularnymi metodami…

Tradycja do lamusa

Najbardziej zapalną kwestią sporną może okazać się wybór metody oczyszczania ścieków. Projektując dom, czy wybierając osiedle do zamieszania, możemy nadziać się na archaiczne rozwiązania, np. szamba. Ich wybór wiąże się ze koniecznością regularnego opróżniania, czyli – korzystania z usług firm udostępniających szambiarki, co wymaga dodatkowego czasu oraz nakładów finansowych.

Korzystanie z tego typu rozwiązań, wiąże się również z ryzykiem skażenia środowiska naturalnego w swojej okolicy. Uwolnione w wyniki awarii szamba bakterie, mogą negatywnie wpłynąć na żywe organizmy i sprawić, że zamiast zlikwidować problem ścieków z własnej posesji, nabawimy się jeszcze większego problemu.

Proste rozwiązania najlepsze

Doskonałą alternatywą jest, proponowane przez https://oczyszczalnie-metalbud.pl jest biologiczna oczyszczalnia ścieków. Oczyszczalnie tego typu można zamontować zarówno na działce przy domu jednorodzinnym, jak i na osiedlu, składającym się z wielu mieszkań. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się również jako główna oczyszczalnia we wsiach i mniejszych miastach.

W przeciwieństwie do szamba, oczyszczalnia którą oferują specjaliści z oczyszczalnie-metalbud.pl, nie przechowuje nieczystości, a z pomocą bakterii beztlenowych i tlenowi, oczyszcza ścieki. Jej skuteczność oceniana jest na 98%!

Grosz do grosza…

Budowa swojego miejsca na ziemi – niezależnie od tego, czy znajduje się na naszym kawałku ziemi, czy też na osiedlu, na którym wybieramy mieszkanie, jest złożoną kwestią finansową. W związku z tym warto przyjrzeć się bliżej opłatom związanym z wyborem sposobu oczyszczania ścieków.

Tradycyjne szambo ma niższą cenę postawienia, jednak w ogólnym rozrachunku może się okazać sporą inwestycją – wymaga regularnego opróżniania, które firmy specjalizujące się w tego typu usługach, wyceniają zależnie od rozmiaru szamba. W przypadku większej rodziny cena opróżniania szamba może okazać się znaczącym punktem w budżecie rodziny.

Biologiczna oczyszczalnia jest droższa w postawieniu, jednak jej eksploatacja nie powoduje powstania większych, regularnych kosztów. Porównując koszty, inwestycja w ekologiczne rozwiązanie proponowane przez https://oczyszczalnie-metalbud.pl zwróci się w ciągu kilku pierwszych lat.

Chcesz wybrać najlepsze rozwiązanie do swojego domu? Skonsultuj się ze specjalistą!

Previous post

Skąd producenci zdrowej żywności biorą swoje produkty

Next post

Nowoczesny salon