Dom i Wnętrze

Urok minimalistycznych mebli ogrodowych

Jak zaaranżować ogród czy taras, aby miejsce to zachęcało do relaksu i odpoczynku? Z pewnością doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie nowoczesnych mebli ogrodowych, które zaprojektowane zostały zgodnie z najnowszymi trendami. Szukając wymarzonego kompletu powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim trwałość mebli oraz ich funkcjonalność. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne meble modułowe. Co warto o nich wiedzieć?

Piękny design i wysoka funkcjonalność

Meble modułowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych mebli ogrodowych. Kolekcje składają się z kilku elementów, najczęściej sof dwuosobowych, foteli, łączników. Poprzez niewielkie złączki możliwe jest ich łączenie i stworzenie obszernej sofy narożnej. Meble modułowe dają możliwość stałych zmian na tarasie czy w ogrodzie, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Takie rozwiązanie to świetna wiadomość dla osób kreatywnych, które cenią sobie możliwość zmiany otoczenia, bez konieczności kupowania nowych mebli czy dodatków. Każdy komplet uzupełniony jest o dedykowany stoliczek kawowy. Wiele z zastosowanych rozwiązań nas zaskoczy!

Znajdź meble odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Niezwykle istotne jest, aby minimalistyczne meble ogrodowe były wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Obecnie producenci tworzą stelaże z antykorozyjnego aluminium, którego struktura nie chłonie wilgoci, nie jest podatna na powstawanie rdzy, nie odkształca się. Zastosowanie aluminium pozwoliło także na znaczne zmniejszenie wagi mebla, przez co podnoszenie elementów kolekcji nie sprawi żadnego problemu.

Na stelażach mebli ułożono wygodne i elastyczne poduszki i siedziska. Warto wiedzieć, że są one tapicerowane tkaninami o hydrofobowej strukturze, która nie chłonie wilgoci i brudu.

Previous post

Stal zbrojeniowa - istota konstrukcji żelbetowych

Next post

Zabawa z programami graficznymi - czyli jak modelować w 3ds Max?