Dom i Wnętrze

Przyjemne i wygodne gotowanie

Kuchnia to pomieszczenie o specyficznym przeznaczeniu. Aby codzienne przygotowywanie posiłków było przyjemnością nawet dla laika, który dopiero zaczyna swoją przygodę z gotowaniem, należy stworzyć w kuchni odpowiednie warunki. Urządzając i wyposażając nową kuchnię, warto przestrzegać kilku zasad, dzięki którym stanie się ona przestronnym i ergonomicznym miejscem.

Solidne i szerokie blaty

Pierwszą zasadą, o której należy pamiętać już na etapie planowania nowej kuchni, jest odpowiednie rozmieszczenie sprzętu zgodnie z zasadą ciągu technologicznego. Rozwiązaniem, które szczególnie dobrze sprawdza się we wszystkich kuchniach, jest ustawienie zlewozmywaka, kuchenki oraz lodówki w tak zwany trójkąt roboczy. Rozmieszczając podstawowe sprzęty na wierzchołkach trójkąta, proces przygotowywania posiłków będzie uporządkowany, a praca wygodna. Ważne jest również, żeby zapewnić sobie wolną przestrzeń. Z szerokich blatów wykonanych z tworzywa wysokiej jakości, najlepiej z granitu lub specjalnych kompozytów, usuń zbędne elementy i sprzęt, który zabiera cenne miejsce.

Szafki

Aby uniknąć niewygodnego schylania, w dolnej części kuchni zrezygnuj z szafek na rzecz wygodnych szuflad. Szczególnie dobrze sprawdzają się modele z pełnym wysuwem i amortyzacją. Wnętrze szafek możesz praktycznie zagospodarować, wyposażając je w pojemniki, podziałki i organizery. Ponadto, warto urozmaicić standardową zabudowę o wysuwane kosze cargo czy narożne półki obrotowe, dzięki którym wykorzystasz każde, nawet trudnodostępne miejsce.

Sprzęt

Wygoda codziennej pracy w kuchni i jakość przyrządzanych potraw uzależniona jest od jakości sprzętu i akcesoriów kuchennych. Na solidnych garnkach z wysokiej jakości stali nierdzewnej i patelniom pokrytym powłoką ceramiczną nie warto oszczędzać. Niebagatelne znaczenie mają również noże. Na blacie powinien znaleźć się solidny komplet noży o zróżnicowanej budowie i przeznaczeniu. Aby ostrza służyły przez długie lata, zadbaj również o odpowiednie ostrzałki do noży (szefowie kuchni ostrzą swoje narzędzia przed każdym użyciem). Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej klasy akcesoria, dzięki którym gotowanie stanie się inspirującą przygodą i czystą przyjemnością.

 

 

Previous post

Wybieramy meble z duszą

Next post

Urządź się starannie!