Zdrowie i Uroda

Masaż pleców, który postawi Cię na nogi

Dzięki klasycznemu masażowi pleców możliwe jest rozluźnienie mięśni i przywrócenie im elastyczności, a ponadto zredukowanie napięcia i stresu. Obecnie stosuje się różnorodne techniki masażu pleców, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Oprócz masażu klasycznego popularna jest także akupresura, masaż tajski czy kamieniami oraz refleksoterapia.

Techniki klasycznego masażu

Każdy masaż rozpoczynany jest i kończony głaskaniem. Polega ono na wykonywaniu przez masażystę długich i delikatnych ruchów wzdłuż i w poprzek kręgosłupa. Dzięki temu pacjent się uspokaja i odpręża. Z kolei rozcieranie ma na celu zlikwidować złogi i obrzęki, a także wysięki i krwiaki. Podczas ugniatania natomiast dochodzi do rozszerzania i intensywnego kurczenia się naczyń, co usprawnia pracę układu krążenia i przemianę materii.

Kolejną techniką stosowaną podczas masażu klasycznego jest oklepywanie partii ciała z ominięciem miejsc, gdzie znajdują się kości. Technika ta polepsza ukrwienie tkanek i zwiększa obkurczanie się mięśni. Z kolei wibracja łagodna polega pozwala się ciału odprężyć, a silniejsza reguluje przemianę materii i wpływa korzystnie na mięśnie.

Skuteczne ukojenie, czyli masaż pleców

Podczas wykonywania masażu pleców stosuje się olejki, balsamy czy kremy do ciała. Masażysta korzysta z nich w celu zmniejszenia tarcia i zwiększenia siły ucisku. Zabieg zaczyna się od wykonywania przez niego delikatnych ruchów, co odpręża i uspokaja. Z kolei ruchy gwałtowniejsze działają pobudzająco.

Podczas masowania pleców masażysta nie zapomina także o szyi, głowie, ramionach i pośladków, a każdą z części masuje oddzielnie. Stosuje okrężne ugniatanie, dzięki któremu możliwe jest rozluźnienie spiętych mięśni. W celu przedłużenia uczucia zrelaksowanego ciała i umysłu, masaż klasyczny jest kończony delikatnym i długim głaskaniem.

Pragniesz skorzystać z zabiegu masażu? Postaw na profesjonalistę

Jako, że dostępnych jest wiele rodzajów masaży, to są one wykonywane przez różnych specjalistów. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów i efektów leczniczych należy postawić na profesjonalnego masażystę, gdyż tego typu zabiegi wymagają specjalnych umiejętności.

Należy pamiętać o tym, że masaż klasyczny wykonywany przez specjalistę różni się znacząco od tego, który jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domu. Doświadczony masażysta dobiera odpowiednie techniki do rodzaju danych dolegliwości, z którymi boryka się pacjent. Artykuł powstał we współpracy ze Medica Spa

Previous post

Cynk w sprayu - jak wybrać?

Next post

Piece, jakie można mieć w saunie