Motoryzacja

Cynk w sprayu – jak wybrać?

Chcąc w odpowiedzi sposób zabezpieczyć elementy metalowe konstrukcji samochodu, warto skorzystać ze sprawdzonych środków, których skuteczność została potwierdzona wielokrotnie. Z pewnością jednym z nich jest cynk w sprayu, który znaleźć możemy w sklepach motoryzacyjnych, a także w Internecie. Czym się kierować podczas jego zakupu?

Zastosowanie

W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie sprawdzić, do jakich powierzchni może zostać wykorzystany. Jest to istotne przede wszystkim wtedy, gdy produkt kupujemy w zwykłych supermarketach, nie zaś sklepach dedykowanych. Na rynku znajdują się bowiem środki określane mianem cynku w sprayu, które jednak wykorzystywane są do ogrodzeń, okien, a nawet skóry konia.

Nas interesować będzie przede wszystkim produkt, który posłuży do ochrony antykorozyjnej takich powierzchni jak: elementy nadwozia i podwozia, układy rurowe oraz układy wydechowe. Powinniśmy sprawdzić także to, czy jego powłoka cynku nadaje się do malowania, a także czy przewodzi prąd (dzięki temu będziemy mogli spawać pokryte nim elementy

Parametry

Nie możemy zapominać także o parametrach użytkowych środka. Pamiętajmy, że cynk w sprayu może zostać przystosowany do pracy w bardzo zróżnicowanych warunkach. Jednym z najważniejszych parametrów będzie bez wątpienia odporność temperaturowa.

Określa ona, na jakie ciepło cynk jest odporny. Dobrej jakości produkty okażą się wytrzymałe na powierzchniach, które nagrzewają się do poziomu nawet 120 stopni Celsjusza. Wszystko to sprawia, że żywotność powłoki ochronnej okaże się naprawdę długa.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Kolejnym bardzo ważnym parametrem będzie czystość cynku w sprayu. Co ona oznacza? Jest to określenie, które wiąże się z zawartością cynku w środku. Niektóre produkty zawierają bowiem dużą ilość innego rodzaju substancji chemicznych, które mogą znacząco pogorszyć końcowy efekt związany z niezwykle ważną ochroną antykorozyjną.

Powinniśmy więc interesować się przede wszystkim środkami, w których zawartość cynku sięga 90%. Najlepszej jakości produkty posiadają nawet w 98%. Nie bez znaczenia jest także jakość powłoki, która tworzona jest na elementach metalowych. Powinna być przede wszystkim gładka – nie może spływać ani odczepiać się płatami od ochranianej powierzchni. Jeżeli zakupimy odpowiedni środek, możemy być pewni, że elementy metalowe w naszym samochodzie będą chronione w sposób odpowiedni i nie grozi im niszczący wpływ korozji. Cynk w sprayu kupisz na Lakiery24.com

Previous post

There is no more story.

Next post

Masaż pleców, który postawi Cię na nogi