Ciekawe

Masaż klasyczny – na czym polega jego popularność?

Choć masaże są w dzisiejszych czasach bardzo popularne i bez problemu oferowane także w niewielkich miejscowościach, to jednak wciąż jednym z najpopularniejszych rodzajów pozostaje masaż klasyczny. Na czym polega jego fenomen i jakie efekty wywołuje?

Zdrowie ponad modą

Nie będzie chyba zaskoczeniem, że to, co najbardziej bazowe i proste, jest też zazwyczaj niezwykle praktyczne. O ile niektóre rodzaje masaży mają raczej działać na wyobrażenia o luksusie, to w masażu klasycznym liczy się przede wszystkim efektywność zdrowotna.

Metoda ta jest rozwijana i ulepszana już od czasów starożytności. Współczesne społeczeństwa są coraz bardziej świadome tego, jak ważne jest utrzymywanie dobrej kondycji, dlatego masaż przeżywa prawdziwy renesans.

Wieloaspektowe korzyści

Różne metody masażu mają jedną wspólną właściwość: pozwalają się odstresować, uspokoić. Służą rekompensowaniu całego dnia spędzonego na szaleńczym trybie życia chwilą biernej przyjemności. Głaskanie i delikatne wibracje stosowane podczas zabiegów pozwalają rozluźnić się i ulecieć toksycznym myślom.

Masaż klasyczny ma tę przewagę nad wieloma innymi metodami, że bardzo korzystnie wpływa również na fizjologię człowieka. Oklepywanie czy wałkowanie to nieoceniona pomoc dla spiętych mięśni oraz układu krążenia, który po zabiegu jest lepiej pobudzony. Dzięki temu organizm sprawniej rozprowadza po organizmie substancje odżywcze.

Po masażu klasycznym sprawniej działa także metabolizm. Warto potraktować więc masaż jako sposób na wspomaganie odchudzania. Dostarczając sobie przyjemności podczas masażu, łatwiej będzie przestrzegać diety.

Niektóre techniki stosowane w masażu klasycznym

Oprócz wspomnianego głaskania, oklepywania i wibracji, masażysta wykonuje na ciele pacjenta także takie czynności, jak rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, roztrząsanie i wałkowanie.

Każda z tych technik może być wykonywana z innym natężeniem, w zależności od potrzeb i zdrowia pacjenta. Każdy pacjent wymaga bowiem innego podejścia. Zabieg powinien być poprzedzony solidnym wywiadem na temat kondycji i ewentualnych przeciwwskazań.

Należy pamiętać, że jakość masażu zależy od kwalifikacji masażysty. Aby był on w pełni skuteczny, masażysta musi znać dokładne położenie mięśni i dostosować technikę pod konkretnego pacjenta. Czasem warto zmienić gabinet i poszukać tego właściwego.

Previous post

Lampa w salonie – jak prawidłowo dobrać oświetlenie?

Next post

Dlaczego warto postawić na maty ochronne?