Ciekawe

DOBRE STRONY REZERWACJI INTERNETOWEJ

Są jeszcze tacy hotelarze, którzy rękami i nogami wzbraniają się przed poważniejszym rozwinięciem swojego biznesu o internetowe rozwiązania. A to bardzo krótkowzroczne podejście – owszem, możliwości jest tyle, że ludzkimi siłami nie sposób tego porządnie ogarnąć, ale są przecież specjalne programy hotelowe automatyzujące i przyspieszające wiele działań. Nie wspominając już o tym, że coraz więcej turystów szuka noclegu przede wszystkim w sieci.

Dla gościa większa wygoda

Z dobrze zaprojektowanej strony internetowej potencjalny klient dowie się o wiele więcej, niż z jakiegoś ogłoszenia czy nawet w rozmowie telefonicznej z recepcją. Żeby wspomnieć tylko materiały multimedialne bądź przewodniki po lokalnych atrakcjach turystycznych. A jeśli witryna www posiada również rezerwację online, całkowicie odpada konieczność dzwonienia na recepcję czy wysyłania e-mailowych zapytań. No i program hotelowy z booking engine’em na stronie internetowej przyjmuje rezerwacje cały czas, 24 godziny na dobę, również w godzinach nocnych.

A dla hotelarza większe obłożenie

Jak łatwo się zatem domyślić, taka bezosobowa wprawdzie, za to całodobowa i niezawodna recepcja ułatwia sprzedawania pokoi. Można śmiało zakładać, że rezerwacja online przez stronę www wkrótce stanie się obowiązującym w całym hotelarstwie standardem, bez względu na wielkość obiektu. I to prędzej niż później.

Previous post

Czyste pranie na zawołanie

Next post

Jaki powinien być idealny nocleg?