Ciekawe

Czy możliwe jest szukanie oszczędności podczas organizacji wesela?

Ślub i wesele to spory wydatek – szacuje się, że zazwyczaj pary młode przeznaczają na ten cel od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przyjęcia weselne zazwyczaj traktowane są jako wyzwanie – pary młode pragną pokazać się z najlepszej strony. W związku z tym szukają wykwintnych sal, wyszukanego cateringu, zatrudniają wziętych fotografów. Na szczęście można zorganizować wesele znacznie tańszym kosztem. Jakich oszczędności możemy szukać?

Wesele w ciągu tygodnia – czy to dobry pomysł?

Szukając oszczędności warto zastanowić się, czy weekend to faktycznie termin dla nas konieczny. Wiele managerów sal weselnych proponuje wynajęcie miejsca na wesele w znacznie mniejszych kwotach, jeśli impreza ma odbyć się w ciągu tygodnia. Również sale weselne w Warszawie mogą być tańsze, jeśli zdecydujemy się na właśnie taką opcję. Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie terminu w połączeniu z dniem wolnym od pracy z powodu święta – dzięki temu mamy pewność, że nasi goście będą mogli świętować z nami bez konieczności wychodzenia w trakcie imprezy.

Obiad i kolacja zamiast zabawy do białego rana

Dobrym sposobem na oszczędność (nie tylko pieniędzy, ale i zdrowia!) jest decyzja o uroczystym obiedzie i kolacji, zamiast wystawnego wesela. Taka uroczystości nie musi być również organizowana dla dziesiątek gości – zazwyczaj restauratorzy mogą zaproponować nam przygotowanie uroczystości w niewielkich salkach. Taka impreza trwa zazwyczaj od godziny 15 do 18-19. W tym czasie podawanych jest kilka ciepłych dań, oczywiście tort i ciasta, kawa, herbata, wznoszone są toasty.

Szukając oszczędności możemy również samodzielnie zadbać o wystrój Sali – zamiast zatrudniać florystę możemy samodzielnie przygotować wcześniej dekoracje na stół oraz niewielkie bukieciki ozdobne.

Previous post

Jak firmy kosmetyczne reklamują swoje produkty?

Next post

Organizacja konferencji firmowej – o czym pamiętać?