Ciekawe

Charakterystyka cyny

Użytkowanie cyny jest na świecie bardzo powszechne. Metal ten razem ze stopami miedzi rozpoczęła się tzw. epoka brązu. Zastosowanie cyny w przemyśle obecne jest również w dzisiejszych czasach. Jest to surowiec wtórny, a więc nawet przedmioty posiadające stosunkowo niedużą jej zawartość mogą zostać poddane recyklingowi i wykorzystane ponownie.

Plastyczność i ciągliwość cyny

Wśród cech charakterystycznych cyny wyróżnić można jej znakomitą plastyczność oraz dużą ciągliwość. Cechy te wpływają na wykorzystanie cyny podczas produkcji elementów, wymagających surowca o bardzo elastycznych właściwościach. Jako materiał cyna jest nietoksyczna, a przy tym niezwykle odporna na korozję. Dzięki temu wykonane z niej pojemniki i puszki doskonale nadają się do przetrzymywania żywności i napojów, np. formie konserw. To właśnie one bardzo często trafiają na złom cyny, gdzie mogą zostać przetworzone i wykorzystane ponownie.

Właściwości mechaniczne cyny

Cynę charakteryzuje także niska temperatura topnienia, nieduża lepkość w stanie ciekłym oraz inne znakomite właściwości mechaniczne. Cyna bardzo często używana jest do tworzenia stopów. Wpływa na to dobra przyczepność do wielu metali oraz łatwość w odlewaniu surowca. Dzięki temu można wykorzystać ją powtórnie, dlatego warto odwiedzić miejsce takie jak np. oferujący zakup towaru takiego jak cyna skup, bądź też oddać przedmioty na złom cyny.

Wytrzymałość cyny

Odporność cyny zauważalna jest w kontakcie z tlenem i kwasem octowym. Nie wykazuje ona natomiast wytrzymałości na kwasy nieorganiczne. Mimo tego posiada cechę stanowiącą o jej bardzo szerokim zastosowaniu w przemyśle elektronicznym. W temperaturach bliskich zeru bezwzględnemu wykazuje bardzo dobre właściwości nadprzewodzące. Zamiast oddawać złom cyny, lepiej go spieniężyć. Aby to zrobić, warto odwiedzić oferujący kupno towaru takiego jak cyna skup, ponieważ bardzo często ceny są wyjątkowo atrakcyjne. Pozbyć można się m.in. starych narzędzi, puszek, opakowań czy też zużytych części samochodowych. Atrykuł napisany we współpracy z firmą Stellmet http://www.stellmet.pl/oferta,7,zlom_cyny_i_niklu.

Previous post

Najlepsze moduły do obsługi sprzedaży i zaopatrzenia

Next post

Jak działa spray na gardło