Dom i Wnętrze

Pokrycia dachowe z blachy

Pokrycia z blachy są cieszą się zainteresowaniem głównie ze względu na estetyczny wygląd i przystępną cenę. Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego rodzaju i wybór konkretnego rozwiązania nie musi być wcale łatwym zadaniem.

Blacha trapezowa – nowoczesna i niedroga

Ten rodzaj blachy ma bardzo prostą budowę. Ze względu na swój wygląd nadaje się przede wszystkim do wykorzystania w budynkach o nowoczesnej architekturze. Na domach wykończonych w tradycyjny sposób zazwyczaj nie prezentuje się dobrze.

Zalety blachy trapezowej to przede wszystkim korzystny stosunek ceny do jakości produktu. Jednocześnie blacha pokryta odpowiednimi warstwami zabezpieczającymi może przetrwać w doskonałej kondycji przez kilkanaście do kilkudziesięciu lat. Pod względem trwałości jest to bardzo dobra inwestycja.

Blachodachówka – estetyczna i praktyczna

Jest to bardzo popularne pokrycie dachowe. W przeciwieństwie do blachy trapezowej blachodachówka swoim wyglądem przypomina tradycyjną dachówkę. Dzięki temu bardzo dobrze prezentuje się także na budynkach o tradycyjnej architekturze. Na rynku dostępne są różne kolory oraz wzory tego pokrycia, dlatego można je bez problemu dobrać do elewacji budynku.

Blachodachówka stanowi ekonomiczną alternatywę dla dachówek naturalnych, które wprawdzie prezentują się bardzo efektownie, ale są stosunkowo kosztowne. Dodatkowo w przeciwieństwie do blachy, dachówka jest ciężka, dlatego jej zastosowanie wymaga wzmocnienia konstrukcji dachu.

Blacha płaska – uniwersalny materiał

Jak sama nazwa wskazuje, blacha płaska jest pozbawiona tłoczeń. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które pasuje do budynków nowoczesnych i tych o bardziej klasycznej architekturze. Pozwala na osiągnięcie ciekawego efektu estetycznego.

Tego typu blachę można stosować na dachach o bardzo różnych kształtach, na przykład o zaokrąglonych połaciach. Nadaje się także do wykorzystania do różnego rodzaju prac wykończeniowych, wykonania elementów dekoracyjnych, czy obróbek blacharskich.

Jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze? Oczywiście zależy to głównie od upodobań oraz możliwości finansowych. Blacha trapezowa jest stosunkowo niedroga, za to wysokiej jakości blachodachówka prezentuje się bardzo efektownie. Przy wyborze należy także zwrócić uwagę na wykończenie wybranej blachy, przede wszystkim na stopień zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych, ponieważ przełoży się to na trwałość. Artykuł powstał we współpracy ze Budmax-Metal

Previous post

Kurs HDS - droga do własnej działalności gospodarczej...

Next post

Zadbaj o swój komfort w mieszkaniu