Ciekawe

Operacyjne powiększanie piersi krok po kroku

Powiększanie piersi implantami to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. I jeden z najbardziej spektakularnych; wszczepienie implantów daje natychmiastowy efekt powiększanie biustu i nadania mu idealnego kształtu. Jak wygląda zabieg powiększania biustu implantami? Jak trzeba się do niego przygotować?

Powiększanie piersi implantami – co musisz wiedzieć przed zabiegiem?

Zabieg powiększenia piersi zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską. Podczas pierwszej wizyty oceniany jest stan zdrowia pacjentki, co ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Są nimi zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia nerek czy wątroby, problemy z sercem czy choroby przewlekłe. Ponadto bardzo istotne jest precyzyjne określenie oczekiwań pacjentki względem zabiegu. Dokonując wyboru implantu należy dążyć do uzyskania jak najbardziej naturalnego wyglądu. Pod uwagę bierze się zatem:

– wielkość implantu
– kształt implantu: anatomiczny lub okrągły
– wypełnienie implantu: żel silikonowy lub sól fizjologiczna
– powierzchnię implantu: gładką lub fakturowaną

Po określeniu szczegółów dotyczących efektu końcowego, pacjentka zobowiązana jest do wykonania badań laboratoryjnych: parametrów krzepnięcia, morfologii, elektrolitów, glukozy, grupę krwi, antygeny HbS i anty HCV oraz mocznik i kreatyninę. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania leków zaburzających krzepliwość krwi i palenia papierosów, gdyż może to znacząco zaburzyć gojenie się ran.

Wszczepienie implantu – na czym polega?

Zabieg powiększania piersi implantami przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwóch godzin. Polega na wykonaniu nacięcia pod biustem lub wokół brodawki, rzadziej w dole pachowym. Następnie umieszczany jest wybrany implant. Implant może być wszczepiany podgruczołowo, czyli między tkanką gruczołową a mięśniem piersiowym większym; w takiej technice istnieje około 50% ryzyko wytworzenia wokół implantu torebki łącznotkankowej. Inną techniką jest umieszczenie podmięśniowo, czyli między ścianą klatki piersiowej a mięśniem piersiowym większym. Niekiedy wykonywana jest technika mieszana DualPlane.

Po zabiegu zakładane są szwy i opatrunki, a pacjentka zostaje przez jedną dobę w klinice. Po siedmiu dniach zdejmowane są szwy. Po zabiegu powiększania piersi należy przez kilka miesięcy nosić specjalną bieliznę uciskową, o ma zapobiec przemieszczaniu się implantów pod skórą. Przez kilka tygodni po zabiegu niewskazane jest palenie papierosów oraz nadmierny wysiłek fizyczny. Czytaj więcej: http://art-med.com.pl/

Previous post

Praktyczne podejście do prania

Next post

Prosta droga do sukcesu