Ciekawe

Prosta droga do sukcesu

W jakich branżach, na jakich stanowiskach mamy dzisiaj największe możliwości rozwoju? Odpowiedź nasuwa się sama- są to wszystkie stanowiska związane z realizacją projektów, a już najbardziej- pozycja Project Manager. Co należy zrobić, aby dostać się dzisiaj do czołówki świata biznesu?

Pierwsze wrażenie

Oczywiście trzeba posiadać albo wykształcić u siebie pewne cechy charakteru. Dodatkowo należy również zdobyć pewne kwalifikacje i umiejętności. Kluczowym elementem będzie oczywiście rozmowa kwalifikacyjna i okres próbny, dlatego warto mieć coś, co rzeczywiście przekona naszych przyszłych szefów, że znamy się na temacie i można powierzyć nam odpowiedzialne stanowisko.

Certyfikat PRINCE2

Rzeczą, która na pewno zaimponuje naszym pracodawcom będzie informacja o posiadaniu przez nas certyfikatu PRINCE2 (cena szkolenia pod linkiem https://inprogress.pl/prince2.html). Zaświadczenie to pokazuje, że znamy dokładnie zasady metodyki tworzenia projektów PRINCE2 i umiemy ją zastosować w praktyce. Warto wiedzieć, że PRINCE2 jest dzisiaj złotym standardem dla wielu państw europejskich oraz krajów znajdujących się w czołówce światowego biznesu. Co więcej- jego znajomość w wielu firmach jest wymagana.

PRINCE2 egzamin

Jednak, aby uzyskać certyfikat PRINCE2 konieczne jest zdanie egzaminu. Dzisiaj mamy możliwość podejścia do dwóch różnych egzaminów. W obydwu ważne jest to, że oczywiście możemy iść na porządny kurs, na którym oprócz nauki PRINCE2 nawiążemy nowe znajomości i kontakty. Jeśli jednak z powodu niesystematycznych godzin pracy, licznych kontaktów międzynarodowych albo po prostu braku czasu z innych przyczyn, nie mamy jak uczestniczyć w kursie, możemy się do egzaminu przygotować samodzielnie.

PRINCE2 Foundation

Pierwszym egzaminem jest egzamin PRINCE2 Foundation. Tu sprawdzana jest podstawowa wiedza z zakresu metodyki PRINCE2. Egzamin ten jest w formie testu składającego się z 75 pytań i jest postrzegany jako umiarkowanie trudny. Jednak jego zdanie to jeszcze nie koniec. Aby w pełni potwierdzić swoją znajomość zasad PRINCE, należy jeszcze podejść do egzaminu PRINCE 2 Practitioner.

PRINCE2 Practitioner

Zdanie tego egzaminu jest już trudniejszą sprawą. Z jednej strony jest on egzaminem typu open book, czyli możemy podczas pisania korzystać z własnych notatek. Jednak z drugiej strony podczas niego sprawdzana jest już nie nasza teoretyczna wiedza, lecz umiejętność zastosowania jej w praktyce. Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że zdobycie Certyfikatu PRINCE2 na pewno umożliwi nam zdobycie wymarzonej posady oraz będzie pierwszym krokiem na drodze do prawdziwego sukcesu.

Previous post

Operacyjne powiększanie piersi krok po kroku

Next post

Egzotyczne wakacje zamiast wczasów w Europie?