Ciekawe

Egzotyczne wakacje zamiast wczasów w Europie?

Współcześnie planowanie wakacji polega w przypadku większości Polaków ze skorzystania z usług biura podróży. Bez wątpienia to bardzo wygodne rozwiązanie – nie musimy samodzielnie zastanawiać się nad szukaniem noclegów i transferów lotniczych – wszystko robi za nas biuro, a naszym zadaniem jest jedynie wybranie interesującego nas kierunku oraz  wpłacenie zaliczki. Jakie kierunki są obecnie najczęściej wybierane?

Jeszcze do niedawna większość Polaków celowała w kierunki takie jak Tunezja, Egipt, Teneryfa. W związku z powiększającym się zagrożeniem terrorystycznym w krajach arabskich wielu turystów zrezygnowało jednak w zeszłym roku z wycieczek, nawet kosztem wpłaconych zaliczek. Zamiast tego na popularności zyskały takie miejsca jak Bułgaria (tu również istotna była bardzo niska cena!), Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, ale także Włochy, Francja, Portugalia. Oczywiście, biura podróży, aby nie stracić klientów musiały zaproponować im również inne kierunki – obniżenie cen wyjazdów egzotycznych było strzałem w dziesiątkę!

Egzotyczne wczasy – Dominikana, Seszele, Mauritius…

Wśród egzotycznych kierunków wczasów wymienia się przede wszystkim Dominikanę, Mauritius, Seszele. Wyspy te są gwarancją nie tylko pięknej pogody, ale i licznych atrakcji. W cenie biletu znajdziemy: przeloty samolotem, transfery z i na lotnisko, opiekę pilota, zakwaterowanie w wybranym hotelu, wyżywienie w wybranej opcji, ubezpieczenie turystyczne, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień (np. basen, sauna). Turyści spędzający czas na egzotycznych wyspach mogą liczyć na wiele możliwości spędzania czasu – atrakcje turystyczne na Dominikanie to przede wszystkim możliwość pływania, nurkowania, żeglowania w krystalicznie czystych wodach. Na turystów czekają również parki narodowe, przejażdżki łodziami, quadami.

Previous post

Prosta droga do sukcesu

Next post

Walka z nudą na imprezie