Dom i Wnętrze

Materace piankowe – poznaj ich zalety

Współcześnie szeroki wybór materaców do spania sprawia, że zdecydowanie się na jeden model nie powinno przysparzać nam problemów. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy warto zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania względem podłoża do spania oraz czy konkretny materac spełni nasze oczekiwania względem podparcia ciała. Wśród rekomendowanych i niedrogich modeli wymienia się materace piankowe. Co warto o nich wiedzieć?

Twardość materaców piankowych

Materace piankowe różni przede wszystkim twardość – jest ona wyrażana w literze H i cyfrze od 1 do 4. Producent materacy piankowych oferuje materace H1 dla osób, których waga nie przekracza 60 kg, materace H2 dla tych, którzy ważą nie więcej niż 80 kg, H3 dla osób poniżej 100 kg i H4 – dla osób ważących powyżej 100 kg. Twardość materaca ma kluczowe znaczenie dla podpierania ciała. Materace piankowe zbyt miękkie nie powinny być stosowane przez osoby tęższe, gdyż takie podłoże nie zapewni odpowiedniego podparcia dla barków, bioder. Materac zbyt twardy okaże się niewygodny dla osób lżejszych, nie będą one mogły znaleźć wygodnej pozycji.

Czym wypełnione są materace piankowe?

Nowoczesne materace piankowe wypełniane są innowacyjnymi tworzywami o różnorodnym stopniu sprężystości. Najczęściej stosowana jest klasyczna pianka materacowa, charakteryzująca się wysoką odpornością na odgniatanie czy odkształcanie. Pianka ta może mieć karbowaną powierzchnię, co przekłada się na delikatny masaż skóry i poprawienie ukrwienia. Chętnie wybierane są również materace z pianką VISCO – jest to pianka termoelastyczna, która mięknie pod wpływem ciepła skóry użytkownika i dopasowuje się do kształtu ciała. W materacach stosowana jest także pianka wysokoelastyczna, posiadająca lepsze parametry podtrzymywania ciała.

Previous post

Profesjonalne usługi budowlane

Next post

Jak kupować polisę ubezpieczeniową?