Ciekawe

Drukarka spełniająca potrzeby i wymagania firmy

Drukarki to niezbędne w każdej firmie urządzenia, gdyż pomimo coraz większej popularności dokumentów elektronicznych, nadal w wielu sytuacjach konieczne jest posiadanie ich w wersji papierowej. W jakie wobec tego urządzenie drukujące warto wyposażyć biuro? Na jakie parametry drukarek powinno się zwracać uwagę?

Laserowa czy atramentowa czy może igłowa?

Wybór drukarki uzależniony jest od wielkości firmy, a dokładniej od ilości wydruków. W większych przedsiębiorstwach najlepiej sprawdzają się drukarki laserowe monochromatyczne, dzięki czemu można liczyć na wysoką jakość wydruku i znacznie szybsze drukowanie, niż ma to miejsce w przypadku drukarek atramentowych. Z kolei do małego biura wystarczy zakupić kolorową drukarkę atramentową, które również dość szybko drukuje, a ponadto jest znacznie tańsza od drukarki laserowej.

Z kolei drukarki igłowe są już urządzeniami specjalistycznymi, dzięki którym możliwe jest wydrukowanie kilku kopii jednocześnie. Są one najczęściej stosowane w magazynach, gdzie drukuje się faktury i potwierdzenia. W urządzeniach tych kwestią priorytetową jest ilość dokumentów wydrukowanych w ciągu minuty, a nie jakość wydruku.

Zwróćmy uwagę na rozmiar wydruku i opcję skanowania

W przypadku większych firm, gdzie głównie drukuje się faktury i dokumenty tekstowe wystarczającym formatem drukowania jest zwykle format A4. Jeśli zaś chodzi o tworzenie plakatów, ogłoszeń i różnorodnych ofert, to drukarka powinna mieć format A3.

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, czyli połączenia funkcji drukarek, skanerów i kopiarek, a czasem nawet i faksów. Dzięki temu możliwe jest nie tylko wydrukowanie tekstu czy grafiki, ale także zeskanowanie dokumentów i wykonanie kserokopii. W tym przypadku niezwykle istotna jest rozdzielczość, która wpływa na jakość zeskanowanych treści i grafik.

Szybkość wydruku a obciążenie drukarki

Jeśli w firmie drukowana jest większa ilość dokumentów na raz, to warto zapoznać się z ilością stron drukowanych w przeciągu jednej minuty przez dane urządzenie. Jeśli chodzi zaś o szybkość wydruku, to ma na nią ogromny wpływ rozdzielczość drukowanego dokumentu oraz rodzaj druku.

Nie bez powodu producenci urządzeń drukujących podają na opakowaniach swoich produktów informacje na temat maksymalnego obciążenia. Dzięki temu użytkownik wie, ile stron miesięcznie będzie mógł wydrukować za pomocą danej drukarki. Tak więc jeśli w firmie codziennie drukuje się rozmaite dokumenty, nie sprawdzi się urządzenie zapewniające około 2 tys. wydruków miesięcznie. Artykuł powstał we współpracy ze Bimit-Mita

Previous post

Wybieramy odpowiednią maskę do nurkowania

Next post

Korzyści płynące z targów zagranicznych