Zdrowie i Uroda

Powiększanie ust – kiedy i dlaczego warto pomyśleć o zabiegu?

Najbardziej oczywistym celem zabiegu powiększania ust jest zmiana wielkości warg. Są jednak inne powody, dla których warto skorzystać z ostrzykiwania kwasem hialuronowym. Iniekcja wypełniacza w czerwień wargową ma wiele zalet. Zabieg pozwala na powiększenie ust, ale też zredukowanie asymetrii, nawilżenie ust oraz odmłodzenie twarzy. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na wypełnianie ust kwasem hialuronowym.

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje niemal we wszystkich tkankach ludzkiego organizmu. Odpowiada za młody i zdrowy wygląd skóry. W medycynie estetycznej pełni m.in. rolę wypełniacza i nawilżacza. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta sprawia, że wargi stają się wyraźnie większe, ale to nie koniec zalet powiększania ust. Substancja ta ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że jest w stanie związać duże ilości wody. Dzięki temu kwas hialuronowy wpływa również na długotrwałe nawilżenie ust.

Wbrew pozorom wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w okolice ust nie zawsze musi prowadzić do ich znacznego powiększenia. Przy pomocy preparatu można po prostu subtelnie podkreślić piękno ust, nawilżyć je, delikatnie poszerzyć czerwień wargową lub usunąć zmarszczki zlokalizowane w dolnej części twarzy. Ważnym zastosowaniem kwasu hialuronowego jest redukcja asymetrii ust – zarówno wrodzonej, jak i powstałej po urazie.

Na czym polega powiększanie ust wypełniaczem?

Jak wyjaśnia ekspert z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie, powiększanie ust kwasem hialuronowym wykonywane jest przez lekarza i trwa około 30-45 minut. Czas, jaki trzeba poświęcić na wizytę w klinice, jest jednak dłuższy, ponieważ należy uwzględnić konsultację z lekarzem. Rozmowa ze specjalistą przed powiększaniem ust jest niezbędna, ponieważ pozwala na wykluczenie przeciwwskazań oraz ustalenie z Pacjentem przebiegu zabiegu, a także efektów możliwych do osiągnięcia. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lekarz najpierw nakłada na usta i okolice krem znieczulający. Następnie podaje preparat, mający postać bardzo plastycznego i krystalicznego żelu, który wypełnia i zwiększa objętość ust, wygładza je oraz nawilża. Zabieg kończy się delikatnym masażem w celu równomiernego rozprowadzenia kwasu hialuronowego. Powiększanie ust nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności. Przez pierwsze dni w okolicach warg mogą wystąpić siniaki, zaczerwienienie i obrzęk.

Zalety wypełniania ust kwasem hialuronowym

  • Kwas hialuronowy ma wszechstronne zastosowanie. Dobierając odpowiednią ilość wypełniacza, można dostosować przebieg zabiegu do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu można uzyskać efekt powiększenia ust lub tylko nawilżenia i podkreślenia.
  • Efekty zastosowania wypełniacza są długotrwałe – utrzymują się przez 6-12 miesięcy. Zabieg można regularnie powtarzać nawet co pół roku, aby utrzymać atrakcyjny wygląd ust.
  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem odwracalnym – jeśli efekty działania wypełniacza są dla Ciebie zbyt intensywne, możesz zdecydować się na zabieg z użyciem hialuronidazy, czyli substancji rozkładającej kwas hialuronowy.

Zastanawiasz się, gdzie wykonać zabieg powiększania ust? Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com i zapoznaj się z listą zaufanych klinik z całej Polski.

Previous post

Inwentaryzacja z klasą

Next post

Poleasingowe i używane wywrotki na sprzedaż