Dom i Wnętrze

Motyw wody w ogrodzie

Niekiedy nasz ogród graniczy z wodą. Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami ogrodów nad brzegiem jeziora czy rzeki. Najpiękniej chyba prezentują się ogrody nadmorskie, których położenie stanowi największy walor. Możemy też wprowadzić wodę do naszego ogrodu, jeśli nie występuje ona w jego pobliżu naturalnie.

Basen

Basen w ogrodzie to doskonałe miejsce do letniego wypoczynku. Wystarczy tylko odpowiednio zorganizować przestrzeń wokół niego, a spędzimy tam wspólnie z rodziną i przyjaciółmi większość letnich dni. Dobrym rozwiązaniem okaże się też basen stelażowy, który możemy ustawić na równej powierzchni.

Woda sprzyja wyciszeniu

Jeśli nie mamy basenu czy jacuzzi, w którym możemy popływać w upalne dni, w pewien sposób zastąpić go mogą inne elementy wodne. Bardziej dekoracyjne niż rekreacyjne. Sadzawki, wodospady, strumyki – zapewnią nam regenerację w nieco innym stylu. Pozwolą wyciszyć się i ukoić skołatane nerwy.

Kaskady

W pełni regenerująco działa na nas płynąca woda. Regularna kaskada wspaniale zaprezentuje się w nowoczesnym i minimalistycznym ogrodzie. Baldachim i ekskluzywne leżaki ogrodowe, ustawione na jej tle, stworzą scenerię niczym z egzotycznej plaży. Równie przyjemnie będzie się tam wypoczywało.

Wodospady i źródełka

Wodospad płynący swobodnie pośród pięknych kamieni naturalnych – może stworzyć zachwycającą kompozycję. Ten motyw wodny doskonale nadaje się do ogrodu w stylu wiejskim lub leśnym. Uzyskamy wrażenie przeniesienia się w głąb tajemniczego lasu.

Fontanny i sadzawki

Miniaturowa sadzawka z pięknymi liliami wodnymi. Albo stylowa fontanna. To propozycja dla tych, którzy lubią piękno w klasycznym stylu. Widowiskowo zaprezentuje się fontanna w środku basenu. To odniesienie do mauretańskiego stylu dziedzińców ogrodowych.

Previous post

5 polskich rodzajów superfood

Next post

Samodzielny remont lub budowa